Sisukord
Paberleht
Paberleht

Filmiarvustus. Gandalf, va vastik limukas!

2 min lugemist
See, et Ian McKelleni ja Helen Mirreni kehastatava suhet otsiva vanapaari vahel asi õige ei ole, saab õige ruttu selgeks. FOTO: Forum Cinemas

Iseenesest on sellised poolkriminullid ja petuskeemidest põimitud põnevuslood lahedad. Eriti kui neid pakkuda rahvale kergelt vürtsises meelelahutuskastmes. Et aga selles žanris on kinolinale paisatud kümneid tuhandeid tunde materjali, peab iga järgmise taiese juures olema nutikust mingi konks, knihv või ootamatu keerdkäik sisse tuua. Kui tallata sissekäidud rada, on kogenud vaataja süžeest alati sammukese ees ja selline olukord toidab maailma ainult pärani aetud lõugadest lenduvate magusate haigutustega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Osav luiskaja» («The Good Liar») on verivärske pärl kõnealuse filmistiili sätendavas kees. Kahjuks üsna tuhmikene teine, tuleb tunnistada. Tõtt-öelda on värske vaid aasta, mil film toodetud, ja sedagi mitte kauaks.

Krimipõneviku peategelased on filmimaailma hinnatud ning pehmelt öeldes eakad kaubamärgid Helen Mirren ja Ian McKellen. Ei teagi, kas on põhjuseks staaride elatud aastad, muusikaline kujundus või üldine pildikeel, aga esimeses otsas kipub film venima kui liiga kauaks potti seisma jäänud kissell. Olgu, sissejuhatus on äge: koltunud paberile spetsiifilise klõbina saatel ilmuvad trükimasina šriftiga tähed toovad meelde hittsarjad nagu «Mõrv sai teoks». Siis tehakse aga vanadekodu väravad lahti ja läheb kortsuliseks koperdamiseks.

24.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto