Viljandi noortevolikogu pretendeerib priisile

Viljandi noortevolikogu spiiker Ursula Ilves sai tänavu veebruaris Viljandi aasta noore tiitli.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi noortevolikogu kandideerib Eesti noorteühenduste auhinnale aasta osaluskogu kategoorias. Sama tunnustust püüavad ka Kohila noortevolikogu ja Väike-Maarja valla noortevolikogu.

Põhjenduseks on toodud, et Viljandi noortevolikogu juhtimine on süstematiseeritud ja probleeme liikmeskonna sees pole tekkinud, kuigi see on enam kui 20-liikmeline osaluskogu, kus liikmed on kõik delegaatidena eri koolidest või noorteorganisatsioonidest.

Samuti toonitatakse, et aasta jooksul on korraldatud väga mitmekülgseid sündmusi nagu näiteks noorte projektikonkurss, mis tehti ühes voorus Garage48 mudeli põhjal ja teises etapis sügisel tavalise konkursina. Lisaks jätkati aasta noore ja noortesõbraliku ettevõtja tiitli jagamisega ning tänugala korraldamisega. Sõprussuhete poolelt loodi väga head sidemed Hiiumaa noortevolikoguga, mille uuele koosseisule ollakse ka mentori rollis.

Eesti noorteühenduste liit on katusorganisatsioon, mis ühendab Eestis tegutsevaid noorteühendusi ja osaluskogusid. Nende peamised eesmärgid on pakkuda noorteühendustele eestkostet, kujundada noori toetavat ühiskondlikku arvamust ja seadusandlikku keskkonda, esindada liikmete noortepoliitilisi huve Eestis ja rahvusvahelisel tasandil ning soodustada noorte aktiivset osalust ühiskonnas.

Tagasi üles