Kõik Eesti klubid peavad Balti liiga kohtumisi võõrsil

Viljandi HC-d ootab pühapäeval Riias ees Balti liiga kohtumine sealse klubi Riia Celtnieksi vastu.

FOTO: Elmo Riig

Nädalavahetusel jätkuvad mängud käsipalli Balti liigas. Kahe päevaga peetakse seitse kohtumist, neist kuues on osalised Eesti klubid, kes kõik mängivad võõrsil. Niisamuti läheb võistlustulle täna Viljandi HC, kes kohtub Lätis Riias vastamisi Riia Celtnieksiga. 

B-tugevusgrupis esinev Viljandi HC pole suutnud veel punktiarvet avada. Võiduta on oldud Balti liigas juba 14 mängu, kuid enne pühapäevast kohtumist Riia Celtnieksiga täienes muidu õhuke koosseis Kristo Järve ja Kristjan Koovitiga.

"Vigastusest paranenud Kristjan toob kaptenina kindlust ja eneseusku ning mõlemad on just kaitses väga tähtsad lisajõud. Minu arvates on Kristo näol endiselt tegu ühe Eesti liiga parema kaitsemängijaga, võibolla Anatoli Tšezlov Servitist kannatab võrdlust. Hea meel, et ta näitas ise üles initsiatiivi ja tuli meile appi," vahendas Viljandi HC peatreeneri sõnu alaliit.

Peatähelepanu on sel nädalal B-alagrupil, kus HC Tallinn ja HC Kehra / Horizon Pulp & Paper reisivad Leetu, et kohtuda Vilniuse VHC Šviesa ja Kaunase Granitas-Karysiga ning Viljandi HC mängib pühapäeval Riias kohaliku Celtnieksiga. Põlva Serviti sõidab punkte jahtima Minskisse, kus ootab seni kaotuseta A-alagrupi liider SKA.

A-alagrupis peetakse sel nädalavahetusel vaid kaks kohtumist. Laupäeval võtsid mõõtu Läti ja Leedu meistrid ehk Dobele Tenax ja Klaipeda Dragunas ning täna Minskis kohalik SKA ja Põlva Serviti. Viimati kohtusid kaks endist Balti liiga tšempioni jaanuaris Põlvas ja siis jäi peale Serviti 29:24.

PÜHAPÄEV

14:00  Minski SKA – Põlva Serviti (Minskis)

14:15  Kaunase Granitas-Karys – HC Kehra  /Horizon Pulp & Paper (Kaunases)

15:00  Vilniuse VHC Šviesa – HC Tallinn (Vilniuses)

16:00  Riia Celtnieks – Viljandi HC (Riias)

Allikas: Eesti käsipalliliit

Tagasi üles
Back