Mulgid peavad Mustlas konverentsi

Mulkide vanem Siim Kabrits (vasakul) koos mulkide patrooni Toomas Hendrik Ilvesega laulupeo rongkäigus

FOTO: Ave Grenberg

Neljapäeval tuleb Mustla rahvamajas 12. Mulgi konverents, mis on olulisim mulkide kokkusaamise koht. Tänavuse konverentsi teema on Mulgi patrooni president Toomas Hendrik Ilvese väljaöeldud mõte "See, mis tõi meid siia, ei vii meid enam edasi".

Konverents keskendub mõtteviisile, kuidas Mulgimaal targalt toimetada, et sellest oleks kasu nii ärielule kui ka kultuurile. Mulgi vanema Siim Kabritsa sõnul on Mulgimaal olemas kõik, mida ühel piirkonnal edulooks tarvis: oma toit, tugev kultuur ning edukad äriettevõtted ja ettevõtlikud inimesed.

"Seekordne konverents on oluline ja vajalik eelkõige sellepärast, et inspireerida noori ja näidata, et koostöös peitub võti ja kogu piirkonna tähelepanu alla seadmine aitab kaasa meist igaühe arengule eraldi," rääkis Kabrits. "Hea koostegemise näide on esmakordne ja ajalooline kolme Mulgi omavalitsuse ühine volikogude päev enne konverentsi. Ühise laua taha kogunevad Tõrva, Mulgi ja Viljandi valla esindajad."

Kõnelejatena astuvad konverentsil üles Cleveroni juhataja Arno Kütt ja Mulgimaa väiketootjate liidu eestvedajad. Samuti kooliõpetaja ja Mulgimaa ajaloonäituse kokkupanija Maile Kreevs, Peeter Volkonski, kes kõneleb mulgi suurmeeste sünnipaikadest, ja Tiina Tafenau, kes teeb ettekande mulkide suguvõsadest. Mulke tuleb tervitama ka Eesti Vabariigi riigihalduse minister Jaak Aab.

Konverentsi korraldamisse on kaasatud Mulgi ettevõtjad, kooliõpilased, muusikud, käsitöölised ja paljud teised.

Konverentsil kuulutatakse välja 2019. aasta Mulgimaa Uhkuse auhinna laureaat, kes on pikka aega oma tööde ja tegemistega panustanud Mulgimaa heaks kui kultuuriväärtuste hoidja, säilitaja ja Mulgimaa tutvustaja. Samuti jagatakse kaks Mulgi märki ehk Mulgimaa kvaliteedi tunnust, millega tähistatakse Mulgimaal pakutavaid tooteid, teenuseid ja elamusi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles