Arenduskeskus otsib kodanikuühiskonna aasta tegu

Viljandimaa arenduskeskus ootab kandidaate aasta teo väljakuulutmiseks.

FOTO: Viljandimaa Arenduskeskus

Viljandimaa arenduskeskus otsib Viljandimaa kodanikuühiskonna aasta tegu, et märgata ja innustada kodanikualgatuse valdkonnas silmapaistvalt tegutsenud isikuid ja ühendusi.

Kodanikuühenduste konsultandi Jaanika Toome sõnul tunnustatakse tegevust, mis on kogukonnale tähelepanuväärset mõju avaldanud ja aidanud teadvustada kodanikualgatuse tähtsust meie kogukondade arengus.

Toome kirjutas pressiteates, et kodanikuühiskond on kõik need, kes tahavad enda ja oma kogukonna elu paremaks muuta.

"Me ei oota, et keegi meie eest midagi ära teeb, vaid me algatame ise uusi tegevusi. Need ei pea olema suured. Vahel piisab sellest, kui tuled kodust välja, räägid inimestega ja peagi avastad, et üheskoos saab nii mõndagi ära teha," ütles Toome. Ta lisas, et kodanikuühiskond pakub võimalusi osaleda väljaspool kodu olevates ettevõtmistes nii, et pärast koju naastes taas silmad säravad ja süda on täis energiat.

Aasta tegu võib Toome sõnul olla nii kogukonnale korraldatud üritus, objekt või koht Viljandimaal või hoopistükis huviring. Nende kohta ootab Viljandimaa arenduskeskus teateid 1. novembrini ning lisainfot leiab nende kodulehelt.

Tagasi üles