Vaatus kaks, kokku neli: Tulevik tahab Flora vastu trofeeriiulit täiendada

Vaatus kaks, kokku neli: Tulevik tahab Flora vastu trofeeriiulit täiendada Premium-liiga 31. vooru mängus võõrustab Tulevik täna, pühapäeval, kell 15 linnastaadionil meistritiitli suunas rühkivat Tallinna FC Florat. Kui Flora siht ja soov on meistritiitel võimalikult varakult lukku panna (pärast tänast jääb mängida veel vaid viis vooru), siis Tuleviku soov on esmajoones täiendada oma trofeede riiulit: Flora on ainus meeskond, kellelt kollasärgid pole tänavu punkte saanud.

FOTO: Elmo Riig/Sakala.

Premium-liiga 31. vooru mängus võõrustab Tulevik täna, pühapäeval, kell 15 linnastaadionil meistritiitli suunas rühkivat Tallinna FC Florat. Kui Flora siht ja soov on meistritiitel võimalikult varakult lukku panna (pärast tänast jääb mängida veel vaid viis vooru), siis Tuleviku soov on esmajoones täiendada oma trofeede riiulit: Flora on ainus meeskond, kellelt kollasärgid pole tänavu punkte saanud.

Tänase kohtumise näol on tegemist kordusvaatusega möödunud kolmapäevale edasi lükatud etendusest A. Le Coq Arenal. Sellel 22. vooru kohtumisel jäi Tulevik Florale alla 3:0. Skoori järgi kindlat Flora võitu jäi varjutama ülimalt kaheldav penalti avapoolaja lõpus, mis Tuleviku vastupanu sisuliselt murdis ning teisele poolajale mineku 2:0 taha jäämise tõttu üliraskeks tegi.

Flora oli kolmapäeval Tulevikust tehniliselt ja territoriaalselt selgelt üle, ent pärast kiiret kaotusseisu jäämist (Rauno Alliku viis Flora juba viiendal minutil juhtima) kogusid Viljandi mehed end kiiresti ning suutsid ehitada tiitlijahtijate vastu loogilisi ja ohtlikke rünnakuid, püsides igati mängus sees. Avapoolajale lisatud minuti viimastel sekunditel aga tabas Konstantin Vassiljevi tugev pealelöök Gerdo Juhkami tagumikku, kust pall põrkas välgukiirusel vastu trahvialas olnud Ridwan Babatunde kätt. Ei olnud Babatunde käsi ebaloomulikus asendis ega välja sirutatud, samuti ei sättinud ta kätt palli teekonnale tahtlikult ette ning rikošett oli tõesti tugev, jätmata Babatundele hetkegi reageerimisaega. Väljakukohtunik Mart Martinit see ei huvitanud ning määratud penalti realiseeris Konstantin Vassiljev ise kindlalt. Teisel poolajal lõi Erik Sorga oma hooaja 26. värava, tegi seisuks 3:0 ning Flora võttis võidu.

Tänasel kohtumisel linnastaadionil võib eeldada, et peatreener Sander Post ei jäta pingile ühtki põhimängijat, nagu ta tegi kolmapäevase kohtumise eel, mil Kaimar Saag ning Janar Õunap puhkuse saamiseks oma tavapärase põhikoosseisu koha loovutasid. Koduväljaku eelist soovitakse maksimaalselt kasutada  ning anda oma inimeste ees väärikas lahing, et täita üks tänavuse hooaja emotsionaalselt olulisi eesmärke: võtta punkte kõigilt meeskondadelt. Flora on ainus, kelle vastu seda veel suudetud pole.

Viljandi Tuleviku ja Tallinna FC Flora kohtumine saab linnastaadionil avavile kell 15, staadion avatakse tund aega varem.

FOTO: Tallinna klubi, kel meistritiitli lõhn juba sõõrmeis, tahab täna Viljandis teha suure sammu järjekordse karika poole. Tulevik aga ei ole nõus seda Florale võitluseta loovutama. Oliver Tsupsman / Soccernet.ee

Tagasi üles
Back