Viljandimaa noored valmistavad Kõpu koolis uute toodete prototüüpe

Sel nädalal on koolinoored äriideid ja prototüüpe välja mõelnud ka Põltsamaal.

FOTO: Erakogu

Täna osaleb poolsada Heimtali, Kõpu ja Suure-Jaani põhikooli õpilast Kõpus koolitusel "Võta ise ette!", et ühiselt välja mõelda äriidee ja see kohe käepärastest vahenditest prototüübiks vormida.

"Et koolituse eesmärk on eelkõige noori inspireerida ning tekitada huvi ettevõtluse vastu, siis läheneme kogu koolitusele väga loovalt ning ka prototüübid valmistame kättesaadavatest materjalidest, näiteks kontoritarvetest või WC-paberi rullide sisust. Peamine eesmärk on päeva lõpuks midagi käegakatsutavat valmis saada," ütles ettevõtlusõpet edendava Junior Achievement Eesti ürituste juht Maria Heinrichsen.

Sellel nädalal on samasugused koolitused olnud juba Põltsamaal ja Pärnus, kus noored näitasid üles suurt leidlikkust ning pidasid tähtsaks taaskasutust ja keskkonnale mõtlemist. 

"Üllatusime, kui kiiresti suudavad põhikooli noored oma müügikõnesid ja prototüüpe luua võrreldes gümnasistidega," märkis Heinrichsen. "Nooremate õpilaste ideed ja mõtted on väga lennukad. Näiteks on välja mõeldud marlilapid lapse imetamise lihtsustamiseks, söödav stressipall kondenspiimaga, biolagunev matkanõude komplekt, telefonikorpus, mille küljes on kohe ka kalkulaator, alaealistele tööpakkumisi vahendav portaal ja palju muud."

Heinrichsen sõnas, et loodetavast saavad noored piisavalt innustust ja jätkavad päris minifirma loomise programmis.

"Meil on väga hea meel, et õpilasfirmade kõrval tekib meil nüüd igal aastal rohkem ka minifirmasid ehk VII–IX klassi noorte õpilasfirmasid. Möödunud aastal kandideeris näiteks aasta parima minifirma tiitlile tervelt 63 minifirmat ning paljud neist tegutsesid just suurematest linnadest väljaspool." 

 
Tagasi üles