Ugala avab homme suurt juubelit tähistava hooaja

Foto lavastusest "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus".

FOTO: Heigo Teder

Ugala teater avab homme oma 100. hooaja väärikale vanusele pühendatud lavastusega "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus", mida mängitakse vaid Ugala suures saalis, kasutades selleks ära peaaegu kõik lavatehnilised võimalused.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Loo keskmes on äsja 100-aastaseks saanud Allan Karlsson, keda kehastab Aarne Soro. Oma 100. sünnipäeval otsustab Allan jätta seljataha elu Viljandi eakatekodus ning akna kaudu põgeneda. Algab peadpööritav ja plahvatusterohke tagaajamine läbi suvise Viljandimaa, aga ühtlasi ka rännak läbi Allan Karlssoni elu ja maailma lähiajaloo sõlmpunktide. Rootsi kirjaniku Jonas Jonassoni 2009. aastal ilmunud esikromaanil põhineva lavastuse dramaturg on Priit Põldma ning lavastab Ringo Ramul.

Jonassoni debüütromaan on satiiriline pilguheit inimlikele nõrkustele. Selle peategelane saja-aastane Allan Karlsson on ühelt poolt usaldav ja hetkes elav seikleja, kuid teisalt poliitiliselt pime ja sotsiaalsetest konventsioonidest sõltumatu maailmakodanik. Oma seiklusrikkal teekonnal satub Allan kõikvõimalikesse sekeldustesse ja kohtub XX sajandi ajalookulgu mõjutanud isikutega. Allani-suguse positiivse inimesega kohtumist ei põlga ära ei Franco, Stalin, Beria, Kim Jong Il ega ka mitte Mao Tse Tung, rääkimata veel Oppenheimerist ja Einsteinist.

Tagasi üles
Back