Abja-Paluoja päästekomando avab pühapäeval oma maja uksed nagu seda teevad ka teised päästekomandod Lõuna-Eestis.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Paistu kirikus 8. septembril kell 14 kontsert «Sinu kaitse all», laulab duett Klassika (sopran Tatjana Drobõševa, metsosopran Izida Galimova), orelil Tuuliki Jürjo. Kavas Bach, Caccini, Pergolesi, Saint-Saens, Fauer jt. Sissepääs vaba.

Suure-Jaani kirikus 8. septembril kell 18 orelikontsert «Romantiline suvemuusika». Orelil mängivad duona ehk neljal käel Tiia Tenno ja Hille Poroson. Kõlavad tuntud sümfoonilise muusika teosed. Sissepääs kontserdile on annetuse eest.

Viljandi, Mustla, Suure-Jaani ja Abja-Paluoja päästekomandodes on 8. septembril kell 13-16 avatud uste päev. Koos tähistatakse organisatsiooni 100. juubelit ja vanavanemate päeva. Oodatud on kõik, eriti pered koos vanavanematega.

Argentiina tango algkursus alates 8. septembrist pühapäeviti kell 17.30 Viljandi huvikoolis. Õpetab Ilmari Mäng (Argentiina Tango Keskus, Tallinn). Info telefonil 512 8050 (Kadri), viljanditango@gmail.com.

NÄITUSED

Viljandi Linnagaleriis 26. septembrini Malle Londoni juubelinäitus  «Akvarell ja kalligraafia». 

Viljandi Vanas Veetornis on avatud fotonäitus «Elujõud kaduvikus». Fotodelt leiab Viljandi vana kalmistu iidsed puud, kes on enda embusse haaranud raudristid  ja -aiad. Motiivid on jäädvustatud pea 10 aastase vahega kahe põlvkonna hobifotograafi - isa ja poja, Ants ja Raigo Tõnisalu poolt.  Veetorn on avatud K-P 10-17 septembri lõpuni.

Kõpu Peetri kiriku rõdusaalis Jaanus Siimu fotonäitus Suure-Jaani muusikafestivalist, pööningusaalis Mall Vesilo ja Merike Saaremetsa tekstiilinäitus. Näitusele ja torni pääseb ürituste ajal ja etteteatamisel. 

Viljandi muuseumis on 16. novembrini koostöönäitus Eesti ajaloomuuseumiga «Päris ja prii: 200 aastat talurahva vabastamisest Liivimaal, 150 aastat esimesest laulupeost» ja püsinäitus Viljandimaa ajaloost. Tel 433 3316. Laidoneri plats 10.

Kondase keskuses 8. septembrini Ave Nahkuri «Lumehelmekese teekond Viljandist La Gomerale». 15. septembrini kahes ruumis Soome kunstniku Markku Arantila näitus «Teekond». Püsinäitusel maalikunstniku ja kooliõpetaja Paul Kondase (1900–1985) maalid, mis kuuluvad Viljandi muuseumi kogusse. Tel 433 3968. Pikk tänav 8, Viljandi.

Viljandi spordihoone fuajees 15. septembrini fotoringi näitus «Ärkav või tärkav». Vaksali tänav 2.

Heimtali muuseumis saab tutvuda Eesti rahvakultuuriga, mis on talletunud esiemade kaunis käsitöös. Eksponeeritud on ehtekunstnik Anu Paali näitus «Eesti asi ehk Puud olid, puud olid hellad velled». Rahvamajas on põrandavaipade näitus «Olustvere olemised». Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kella 9–17.