Ei mingit aktust. Tulevikku ootab tarkusepäeval tuleproov

Viimati, kui viljandlased ja saarlased Viljandis kohtusid, tuli väljakuperemeestel vastu võtta kirgi kütnud ja vastuolusid täis napp kaotus.

FOTO: Marit Stepanova

Täna heliseb enamikus Viljandi koolides taas kell, mis kutsub lapsi raamatute taha tarkust taga nõudma. Omajagu tarkust peab täna praktikasse rakendama ka Viljandi jalgpalliklubi Tulevik esindusmeeskond, sest kell 13 läheb ta linnastaadionil vastamisi FC Kuressaarega ja see ei ole tavaline kõrgliigakohtumine, vaid kaalul on märksa tummisemad vihid.

Viljandlaste ja saarlaste vihane vastasseis jalgpallimurul ulatub aastate taha. Viimasest 20 kohtumisest, millest esimene leidis aset 12 aasta eest ja viimane alles tänavu mais, on Viljandi vutimehed väljunud võitjana kümnel korral. Saarlased on triumfeerinud üheksa korda ning vaid korra (!) on lepitud viiki.

Möödunud kahel Eesti meistrivõistluste hooajal pakkusid just need kaks meeskonda kõrgliiga keldrikorruse madinais kõige armutumaid vaatemänge ja saarlased osutusid edukamaks. Tuleviku viimane võit FC Kuressaare üle jääb täpipealt aasta taha: mullu 1. septembril alistas ta ülemeremehed nende koduväljakul 4:1. Tänavune esimene kohtumine kevadisel Viljandi kunstmurul algas kodumeeskonnale ideaalselt: oma esimeses kojunaasmismängus sai juba 12 minutiga jala valgeks Kaimar Saag. Paraku rikkus tolle kohtumise väljakukohtuniku tõeliselt kohutav vilepartii: esmalt kinkis ta saarlastele fantoomvea, mille tagajärjel teenitud ülisoodsast karistuslöögist nad viigistasid, ning veidi hiljem saatis ta ebaõiglase punase kaardiga väljakult minema Tuleviku keskkaitsja, nii et Kuressaare meeskonnal õnnestus teise karistuslöögiga saadud väravast võtta minimaalne võit.

Maikuus Kuressaare linnastaadionil peetud kohtumises pakkusid meeskonnad publikule võrdsete vastaste vihase võitluse, kus betoonkaitsestiili viljelnud saarlased lõpuks standardolukorra lahendasid ja teenitud napi võidu said.

Tänasele kohtumisele tulevad meeskonnad vastu võrdselt keerulises seisus. Ülipõnev Premium-liiga hooaeg on lähenemas lõpusirgele ning tabelis on endiselt jagamata kohad seitsmendast kümnendani. Tulevik hoiab 25 mängust teenitud 18 punktiga seitsmendat positsiooni. Tallinna Kalev ja FC Kuressaare on mõlemad pidanud 26 kohtumist ja teeninud 17 punkti. Tabeli põhjas ootab oma võimalust 15 punkti kogunud Maardu Linnameeskond, kellega Tulevik eelmises voorus võõrsil viigistas.

Nii et enne üheksamängulist hooaja lõpuringi on kõik veel lahtine: otsustatud ei ole kõrgliigast väljalangejat, üleminekumängude kaudu järgmise aasta kõrgliigakohta püüdma jääjat ega ka seitsmenda ja kaheksanda koha omanikku. Igal lauale jäänud tabelipunktil on juures vere maitse ning hooaja lõpufaas on tulemas kõigi aegade tasavägiseim, et mitte öelda veriseim.

Tulevik on enne tänast mängu viigistanud kolm kohtumist järjest, napsates sealjuures magusa punkti ka Nõmme Kalju koduväljakult, kui ta 0:2 kaotusseisu mängu viimase seitsme minutiga 2:2 viigiks keeras. Paari vooru eest peatreenerit vahetanud saarlased aga sõidavad Viljandisse koguni 14-mängulise võiduta seeria pealt: viimati said nad kolm punkti mängust tollessamas maikuu kohtumises Tuleviku vastu. Viljandlaste viimane võit pärineb juunikuust, kui nad alistasid kodus Maardu mehed.

Viljandi Tuleviku ja FC Kuressaare vahelise jalgpallimadina avavile kõlab linnastaadionil kell 13. Staadioni väravad avatakse tund aega varem. Tuleviku klubi on oma toetaja abiga pannud tänase marulahingu pealtvaatajaile välja loosiauhinna, milleks on tuliuus sülearvuti.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles