Staadionil saab näha haruldast lippu

Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi direktor Siim Randoja (vasakul) ja arendusjuht Toomas Koitmäe 1938. aastast pärineva Viljandi Tuleviku lipuga.

FOTO: Gerthrud Grents

Sel pühapäeval saabus üle aastakümnete Viljandi linnastaadionile, oma päriskoju, üks väga eriline külaline, mille sünniaasta on 1938.

See on Viljandi spordiseltsi Tulevik algupärane, käsitsi õmmeldud siidist lipp, mis peideti Eesti-aegsete spordiklubide kui kommunistlikule korrale ohtliku elemendi laialisaatmise järel Nõukogude okupatsiooni eest ühe Viljandi maja pööningule. Taasiseseisvumise järel jõudis see Viljandi Tuleviku kätte. Sealt jõudis Eesti spordiklubide kultuuri ja ajaloo üliharuldase pärli tee lõpuks Eesti spordi- ja olümpiamuuseumisse.
Tartus tegutsevas muuseumis töötab aga kolm meest, kel on Viljandiga tugevad südamesidemed: direktor Siim Randoja, peavarahoidja Kaarel Antons ja arendusjuht Toomas Koitmäe. Nende kolme mehe algatusel jõudis spordiseltsi Tulevik lipp pühapäeval, 25. augustil üheks päevaks tagasi koju linnastaadionile Tuleviku perepäevale, kus seda eksponeeritakse kogu Viljandi rahvale. See on tõeline vaatamisväärsus: silmailu pakub ligi sajandivanune peen õmblustöö, omaette imetlusobjekt on aga ka legendaarse Roman Tavasti töökojas valminud lipuvarras.
Lipp on kõigile vaatamiseks, pildistamiseks ning imetlemiseks linnastaadionil alates kella 14-st kuni perepäeva lõpetava Premium-liiga mängu lõpuni.
Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi arendusjuht Toomas Koitmäe ütles, et see on üks Eesti vanemaid spordiklubi lippe, mis on algkujul säilinud. Ta lisas, et tavaliselt muuseumid oma eksponaate välja ei vii, aga seekord tehti erand. 
Tagasi üles