Noori kergejõustiklasi saatis suvisel hooajal edu

Priscilla Õmblus
Kergejõustikuseltsi Sakala kasvandik Kelly Heinpõld teenis suvistelt tiitlivõistlustelt kolm meistritiitlit. Foto pärineb tänavustelt Valter Kalami mälestusvõistlustelt. Foto: Gerthrud Grents

Kergejõustiku suvehooaeg lõppes eelmisel nädalavahetusel Tallinnas täiskasvanute meistrivõistlustega. Suvisel hooajal jagati meistritiitleid aga ka noorteklassides ning Viljandimaa noorsportlased teenisid eri vanuserühmades kokku kaheksa säravaimat autasu.

«Usun, et hooaeg oli meie noortele viimaste aastate edukaim,» lausus Viljandi treener Ants Kuusik. «Suvistel meistrivõistlustel sai medali kaela 18 Viljandimaa noorsportlast. Võitsime kaheksa kulda, 15 hõbedat ja kümme pronksi.»

U-23 arvestuses pälvisid kohalikud noored neli medalit. Kergejõustikuseltsi Sakala sportlane Kristjan Tafenau teenis kõrgushüppes tulemusega 1.95 teise koha. Praegu Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi ridades jooksev Kevin Ervald sai kaks kolmandat kohta: 400 meetri jooksus ajaga 51.29 ja 800 meetri jooksus ajaga 1.58,99. Sakala seltsi kasvandik Ott Martens tuli 100 meetri jooksus ajaga 11.48 samuti kolmandaks.