Cleveron lõi kahetemperatuurilise toiduroboti

Toidurobot on üles seatud Cleveroni tehase väravasse.

FOTO: Marko Saarm

BNS-i teatel esitles Viljandi pakiautomaatide tootja Cleveron kolmapäeval kahetemperatuurilist toidurobotit, millest esimene on praeguseks püsti Viljandis ettevõtte tehasehoone ees.

Cleveron 501 on maailmas esimene toidurobot, mida saab tellida kahe temperatuuritsooniga. Standardmudeli sisetemperatuuri saab määrata vahemikus +2 kuni +25 kraadi, kuid saadaval on ka sügavkülmatsoon, mille temperatuur on –18 kraadi. Seetõttu saab toidurobotis hoiustada nii kiiresti riknevaid toiduaineid kui ka sügavkülmutatud tooteid, teatas ettevõte.

"Cleveron 501-ga astume veel ühe sammu edasi ja siseneme e-poest tellitud toidukaupade turule. Robot on küll uus, aga meie suurem eesmärk on jäänud samaks: kinkida inimestele aega," ütles Cleveroni juht Arno Kütt pressiteates. "Tänu meie robotile liigub kaupade kättesaamine klientidele lähemale ning see võimaldab ettevõtetel oma turgu kasvatada. Veebist tellitud toitu saab nüüd kätte toimetada kohtades, kus see varem võimatu oli – näiteks kontoreid täis ärirajoonides, kuhu suur toidupood ei mahu."

Toiduroboti eesmärk on säästa aega ja raha nii ettevõtetele kui ka tarbijatele. Toidukaupade müüjatele muutub lühemaks tellimuste täitmise aeg: ära jääb pikk ja kulukas kulleriring, sest tellimused väljastatakse ühest kohast. Kuller ei pea enam mööda linna sõitma, vaid saab kauba sisestada ühte masinasse.

Et kõik toimingud tehakse läbi ühe konsooli, ei ole kulleril vaja kottidega käia edasi-tagasi piki masinat, nagu seda tehakse tavaliste toidukappide puhul. Tarbija ei pea enam kodus ebamäärasel ajal kulleri saabumist ootama, vaid saab valida oma tellimuse kättesaamiseks sobiva aja ja koha, täpselt nagu pakiautomaati kasutades.

Tellimuse väljavõtmine toidurobotist võtab tarbijal aega ligikaudu 20 sekundit. Et kaupade kättetoimetamine muutub müüjale soodsamaks, võib oodata ka tellimuse kättetoimetamise tasu vähenemist.

Cleveron 501 on saadaval kahes suuruses ja mahutab maksimaalselt 276 kasti, mis hoiustavad varem jaotuskeskuses kokku pandud tellimusi. 

Ettevõtte pakiroboteid kasutatakse 22 riigis üle maailma ja tema suurim klient on USA jaemüügihiid Walmart.

Cleveroni käive kasvas mullu aastavõrdluses 4,2 korda, 47,7 miljoni euroni, ühtlasi oli ettevõtte müügitulu suurem kui eelmisel kümnel tegutsemisaastal kokku. Ka firma puhaskasum kasvas tunamulluselt 723 600 eurolt 7,6 miljoni euroni.

Tagasi üles