Viljandi turu parklas ja selle kõrval õunaaias tähistatakse täna kella 10-st Eesti taasiseseisvumise päeva.

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Viljandi järvel algab täna kell 8 kalapüügivõistlus «Eesti suurim ahven».

Viljandi turu parklas on täna kell 10–12 vanasõidukite näitus. Masinad saabusid eile ning nende teekond viib Vilniusest Tallinnasse.

Viljandi turu parklas ja selle kõrval õunaaias tähistatakse täna kella 10-st Eesti taasiseseisvumise päeva. Kõlavad tervituskõned, esinevad tantsurühm Ru-Le-Me, meeskoor Sakala topeltkvartett Topelt Hellad Kellad ja Vihur Põld ning Annika Mändmaa koos oma õpilastega. Avatud on kohvikud Vegemot, Keretäis, Karu Kombucha, Oru Pagar, Hooviburger ja Pihlamäe Peenrabaar. Ürituse korraldajad kutsuvad linlasi üles tooma kohvikualale kaasa oma koduaia õunu, et neid seal soovijatega jagada. Vajadusel tulevad korraldajad õuntele ka ise järgi, selleks tuleb helistada numbril 5842 4080.

Vabaduse platsi maasika juurest algab täna kell 13 jalutuskäik giidiga.

Kaitseliidu Sakala malev kutsub taasiseseisvumispäeva tähistama täna algusega kell 11 Mõisakülla, kus saab uudistada Kaitseliidu, politsei, päästeameti ja kiirabi tööd. Oma tegemisi tutvustavad Noored Kotkad, Naiskodukaitse ja Kodutütred. Vaatamiseks on välja pandud maanteeameti õppestendid: pöörlev auto ning turvavöö-, kaalu- ja peatoestend. Tutvustatakse ka naabrivalve tegevusi.

NÄITUSED

Tarvastu kirikus 25. augustini tekstiilikunstnik Ene Parsi näitus «Eesti triibukood». Kirik on avatud reedest pühapäevani kella 12–17.

Sakala keskuses 30. augustini Frederik Klanbergi fotonäitus «Eile nägin ma Eestimaad». Tallinna tänav 5, Viljandi.

Rüki galeriis 31.augustini August Künnapu maalinäitus «Suvised spordimängud». Tartu tn 7c, Viljandi.

Viljandi vana veetorn on 31. augustini avatud esmaspäevast pühapäevani kella 11–18. Hooaja lõpuni on eksponeeritud püsinäitus «Vana Viljandi läbi lennukiakna. Veetorni lugu» ja Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna näitus «Pärandiluup». Laidoneri plats 5c.

Suure-Jaani kiriku orelirõdul Jaanus Siimu fotonäitus Suure-Jaani muusikafestivalist. Kirik on avatud 31. augustini reedest laupäevani kella 12–16, pühapäeviti kella 13–16.

Kõpu Peetri kiriku rõdusaalis Jaanus Siimu fotonäitus Suure-Jaani muusikafestivalist, pööningusaalis Mall Vesilo ja Merike Saaremetsa tekstiilinäitus. Näitusele ja torni pääseb ürituste ajal ja etteteatamisel. Kirik on avatud 31. augustini reedest pühapäevani kella 11–17. 

Viljandi muuseumis on 31. augustini Ashanti kultuuri ja Aafrika maskide näitus «Adisua». 16. novembrini koostöönäitus Eesti ajaloomuuseumiga «Päris ja prii: 200 aastat talurahva vabastamisest Liivimaal, 150 aastat esimesest laulupeost» ja püsinäitus Viljandimaa ajaloost. Tel 433 3316. Laidoneri plats 10.

Abja kultuurimaja esimese korruse fuajees ja väikeses saalis 31. augustini Ulvi Hallikmäe kogutud kalambuuride näitus «Nahka pandud mõtted». Pärnu maantee 28.

Karksi-Nuia kultuurikeskuses augusti lõpuni Pärnu Fotoklubi 2018. aasta ülevaatenäitus. Viljandi maantee 1, Karksi-Nuia.

Kondase keskuses 1. septembrini maalikunstnik Juhan Muksi Viljandi vaated «Vue de la fenêtre» (vaade aknast), 8. septembrini Ave Nahkuri «Lumehelmekese teekond Viljandist La Gomerale». 15. septembrini kahes ruumis Soome kunstniku Markku Arantila näitus «Teekond». Püsinäitusel maalikunstniku ja kooliõpetaja Paul Kondase (1900–1985) maalid, mis kuuluvad Viljandi muuseumi kogusse. Tel 433 3968. Pikk tänav 8, Viljandi.

Viljandi spordihoone fuajees 15. septembrini fotoringi näitus «Ärkav või tärkav». Vaksali tänav 2.

Heimtali muuseumis saab tutvuda Eesti rahvakultuuriga, mis on talletunud esiemade kaunis käsitöös. Eksponeeritud on ehtekunstnik Anu Paali näitus «Eesti asi ehk Puud olid, puud olid hellad velled». Rahvamajas on põrandavaipade näitus «Olustvere olemised». Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kella 9–17.