Viljandi kunstnik joonistab nahale mustrite ilma
Neli aastat hennamaalinguid teinud Kerttu Kruusla sattus idamaadest alguse saanud kunsti juurde juhuslikult ning avastas, et see on lausa meditatiivne tegevus.

Kui hennapasta on ära kuivanud ja maha pudenenud, jääb järele kaunis kirju muster. Selle maalis oma käele Kerttu Kruusla ise.

FOTO: Erakogu

Indiast alguse saanud hennamaalingud said läänemaailmas tuntumaks tänu popstaar Madonna 1998. aasta laulu «Frozen» muusikavideole. Nahale kantavad joonistused püsivad kuni kaks nädalat ning kaovad seejärel täielikult.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Helge ja maagiline mustrimaailm

«Henna ise on taim ning selleks, et hennapastat teha, on vaja hennataime lehtedest tehtud pulbrit,» selgitas Kerttu Kruusla. Tema segab maalingu tegemiseks pastasse peale hennapulbri suhkrut, eeterlikku õli ja sidrunimahla.

Kunstnik on käinud maalinguid tegemas festivalidel ja sünnipäevadel ning korraldab ka õpitubasid. Eelmisel suvel tegi ta oma esimese pruudihenna. Kõige lahedam koht, kus ta maalinguid tegemas on käinud, oli tänavune «I Land Soundi» festival, millest on head mälestused seniajani.

Tagasi üles