Gedly Tugi viskas end isikliku rekordiga tiitlivõistlusel finaali

Gedly Tugi pääses Rootsis peetavatel tiitlivõistlustel 12 parema sekka.

FOTO: Erakogu

Karksi-Nuia 17-aastane odaviskaja Gedly Tugi teadis täpselt, mida rääkis kui ütles paar nädalat enne Euroopa alla 20-aastaste kergejõustiklaste meistrivõistluseid, et suudab vajadusel ka kehva tehnikaga visata 52-53 meetrit. Neljapäeval alanud tiitlivõistluse kvalifikatsioonis viskas ta avavoorus 53.83 ja pääses kolmanda lõppvõistlusele.

Mullu juunioride Euroopa meistrivõistlustel pronksi võitnud Gedly Tugi isiklik rekord oli enne Rootsis alanud 20-aastaste meistrivõistluseid 52.93. Vahetult enne tiitlivõistluseid peetud Balti matšil viskas Tugi alla 49-meetrise tulemuse, kuid aasta kõige tähtsama võistluse esimesel katsel tuli kohe 53.83 ning kvalifikatsiooninormi ületas ta sellega meetri ning 83 sentimeetriga.

Parima tulemuse viskas kvalifikatsioonis sakslanna Julia Ulbricht, kelle tulemus oli 55.55. Teiseks tuli itaallanna Carolina Visca 54.40-ga.

Odaviske finaalvõistlus on pühapäeval kell 17.45. Enne tiitlivõistlusele sõitmist uskus Tugi, et medali võitmiseks on vaja visata 55 meetrit ja ta arvas, et on selleks võimeline.

Tagasi üles