Viljandis Valuoja oru nõlval Leola tänava lähedal kosub iga päevaga trobikond soomustorikuid, mis heade olude puhul võivad võtta hiiglaslikud mõõtmed.

Varemalt kasvasid soomustorikud kännul, mis aga mõni aasta tagasi maha võeti, õigemini öeldes maapinnani ära hekseldati. Seeneniidistikku see aga ei hävitanud ja nii tulevad soomustorikud igal aastal uuesti. Lisaks on sel seenel läheduses veel mõni kasvukoht.

Kuulo Kalamehe ja Vello Liivi raamat «400 Eesti seent» ütleb, et soomustorik kasvab elavatel ja surnud lehtpuudel ning kändudel parkides, puiestikes ja harva metsas. Ta on südamemädaniku tekitajana ohtlik pargipuude kahjustaja. 

Soomustorik on kupatatult söödav, aga keset linna pole mõistlik seda toidupooliseks korjata. Eriti kohas, mille lähedal sõidab autosid, kakerdab joodikuid ja kus võivad oma häda teha koerad.

Soomustoriku poolringjas või neerjas kübar võib kasvada hiiglaslikuks, läbimõõduga kuni 60 sentimeetrit. Seen sirgub vahel juba mais ning kasvuaeg lõpeb augustis, mõnikord ka oktoobris.