Teisipäev, 25. juuni

Enn Põldroos rääkis, et noore kunstnikuna oli tal suur tahe saada kontakti kunstielus varem toimunuga ning Juhan Muks oli tema jaoks kahe maailma ühenduslüli. Tartu kunstnik Ruta Haav oli võlutud tööde koloriidist ja nimetas näitust erakordselt heaks.

FOTO: Elmo Riig

Vabaduse platsi maasika juurest algab kell 13 giidituur.

Viljandi järve rannas kell 18 Coolbet suvevolle. Coolbet Suvevolle etapid toimuvad juunis ja juulis igal teisipäeval algusega 18 olenemata ilmast.

NÄITUSED

Viljandi linnagaleriis 29. juunini kunstirühmituse Kvint maalinäitus «Kaleidoskoop». Peaaegu 15 aastat tegutsenud rühmituse alla on koondunud grupp kunstnikke: Esti Kittus, Ülle Linnuste, Krista Perli, Vilja Promet ja Vivian Vaher. Rühmituse liikmeid seovad ühised õpingud Tartu Kunstikoolis ja Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Iga-aastased ühisnäitused on saanud Kvindi traditsiooniks. 

Kondase keskuses 1. septembrini  maalikunstnik Juhan Muksi  Viljandi vaated «Vue de la fenêtre» (vaade aknast), 8. septembrini Ave Nahkuri «Lumehelmekese teekond Viljandist La Gomerale». Püsinäitusel kooliõpetaja ja maalikunstniku Paul Kondase (1900–1985) maalid, mis kuuluvad Viljandi muuseumi kogusse. Pikk tänav 8, Viljandi. Telefon 433 3968.

Abja kultuurimajas 30. juunini MTÜ Igale Lapsele Pere ja Mari Kruusenvaldi heategevuslik fotonäitus «Mis on kodu, kus on kodu». Pärnu maantee 28.

Vanaõue puhkekeskuses Anne-Mari Rannamäe maalinäitus «Meenutusi lapsepõlve Vanaõuest». Vihi küla, Põhja-Sakala vald. Telefon 521 2148, e-post info@vanaoue.ee.

Viljandi muuseumis on 16. novembrini koostöönäitus Eesti ajaloomuuseumiga «Päris ja prii: 200 aastat talurahva vabastamisest Liivimaal, 150 aastat esimesest laulupeost» ja 16. juunini looduskaitse rändnäitus «Hoia, mida armastad!» ja püsinäitus Viljandimaa ajaloost. Laidoneri plats 10. Tel 433 3316.

Rüki galeriis 20.juulini eesti eksperimenteeriva kunsti silmapaistvaima pioneeri Kiwa näitus «Metanoia». Tartu tänav 7c, Viljandi.

Viljandi vana veetorn on 31. augustini külastamiseks avatud esmaspäevast pühapäevani kella 11–18. Hooaja lõpuni on eksponeeritud püsinäitus «Vana Viljandi läbi lennukiakna. Veetorni lugu». Laidoneri plats 5c.

Viljandi spordihoone fuajees 15. septembrini fotoringi näitus «Ärkav või tärkav». Vaksali tänav 2.

Tagasi üles