Galerii. Eesti karikavõistluste etapil Paala järvel läks mitu süsta ümber

Eile Viljandis Paala järvel peetud Eesti rajaaerutamise karikavõistluste kuuendal etapil, kus sõideti 200-meetrisel distantsil, oli osalejaid 156: lisaks Viljandile ka Tallinnast, Narvast, Pärnust ja Tartust. Ühel Tallinna noormehel juhtus äpardus ja süst läks ümber.

Kuigi dramaatiliseks see ümberminek siiski ei kujunenud: võistleja ujus kähku kaldale ja kallas kaaslasega süsta veest tühjaks. Hiljem juhtus sama äpardus veel kohaliku noormehe Jasper Beckeriga, kelle süst poolfinaalis ümber läks. Võistluste jooksul läks veel mitu süsta ümber. Ilm oli suurepärane ning vesi soe, seega väike suplus kellelegi liiga ei teinud.

Viljandlastest oli poiste A-klassis kanuusõidus Siim Laas võitja. Viljandi spordikooli lastest E - klassis ühesüstal oli Martin Luik kolmas. Poiste E-klassis oli vljandlaste päralt veel viies ja kuues koht. Tüdrukute E- klassis oli Isabella Becker neljas. Võistlustel oli esindatud Viljandi spordikooli poolt 18 last, nendest 11 E-klassis ehk kõige nooremate hulgas. 

Viljandi spordikoolist välja kasvanud, praeguseni Viljandis elavad, aga Tartu Ülikooli esindav Taimo Priinits oli ühekanuul meestest kolmas ning samal kombel Tartu Ülikooli esindav Eve Külasalu oli naiste kahesüstal teise koha saavutanud võistkonnas. Viljandi spordikooli aerutamistreeneri Peeter Beckeri trennis on 37 poissi ja tüdrukut, aga suvel käib järjepidevalt kohal 20 noore ringis. «Paraku on tänapäeva noorte puhul spordist tihti suurem tõmbenumber arvuti ja nutitelefon,» nentis treener.

Neil võistlustel osalesid ka Peeter Beckeri enda lapsed, kaheksa-aastane Isabella ja kuuene Jasper. Jasper on isa sõnul juba praegu väga tubli ja suudab rinda pista endast mitu aastat vanematega. «Ta käib vee peal iga päev, teised jõuavad trenni paar korda nädalas.»

Paala järvel võetakse mõõtu eri vanuseklassides, teiste seas võistlevad nii päris noored kui veteranid. Kaldalt võis kuulda nii treenerite kui teiste kaasaelajate ergutushüüdeid.

«Tubli, Adeele! Tule-tule! Pinguta lõpuni!» hõikas üks naine. «Tubli! Tõmba-tõmba, kiiremini!» hüüdis juba kähedaks karjutud häälega üks hallineva peaga mees.

Tagasi üles