iDeal kampaania

Cleveroni robotid jõudsid Tšehhi ja Norrasse

Tšehhis ülespandud pakirobot Cleveron 402

FOTO: Martin Misik

Viljandi viimase miili robootiliste lahenduste tootja Cleveron laiendas äritegevust Tšehhi ja Norrasse, alustades koostööd  Põhjamaade suurima sporditarvete jaemüüja XXL Sports & Outdoori ning Kesk- ja Ida-Euroopa logistikaturu liidri Zásilkovnaga.

"Kui me rohkem kui kümme aastat tagasi Eestisse pakiautomaatide võrgustiku lõime, tahtsime näidata, kui palju lihtsamaks need inimestele paki saamise teevad. Nüüdseks on pakiautomaadid eestlaste jaoks elementaarsed, meie teeme ning kasutame juba pakiroboteid," rääkis Cleveroni juht Arno Kütt. "Nüüd on ka mujal hakatud mõistma nende eeliseid."

Küti sõnul on Cleveroni toodete eesmärk kinkida inimestele aega. "Meie uued kliendid saavad seda nüüd teha ka Tšehhis ja Norras."

XXL Sports & Outdoor on Põhjamaade suurim sporditarvete jaemüüja, millel on kauplused kogu Skandinaavias ja Austrias. Norra ettevõte paigaldas esimese Põhjamaa jaekauplejana Oslos asuvasse Alnabru poodi pakiroboti Cleveron 401. XXL Sports & Outdoori kliendid saavad oma kauba tellida e-poest Alnabru kauplusesse, paki saavad nad kätte poes asuvast iseteeninduslikust pakirobotist.

Pakirobot Cleveron 401 XXL

FOTO: Cleveron

Kesk- ja Ida-Euroopa logistikaturu liider Zásilkovna kasutab esimesena Tšehhis pakkide lõppkliendile üleandmiseks Cleveron 402, mis on maailma kiireim pakirobot. Zásilkovna pakub logistikateenust 16 riigis enam kui 26 000 e-poele ning sellel on rohkem kui 2500 pakkide üleandmise punkti. Cleveroni pakirobot, mis Tšehhis ristiti Z-Botiks, paigaldati ühte Tšehhi suurimasse, Prahas asuvasse Chodovi kaubanduskeskusesse.

Viljandis tegutseva Cleveroni pakirobotid ja -automaadid on jõudnud juba enam kui 15 riiki üle kogu maailma ning nende kaudu väljastatakse kuus 1,2–1,3 miljonit pakki. Ettevõtte suurim klient on Walmart, USA-s asuv maailma suurim jaemüüja. Eelmisel nädalal teatas Cleveron, et on jõudnud ka Austraalia ja Okeaania turule, kus alustas koostööd Uus-Meremaa suurima jaekaupleja The Warehouse Groupiga.

Cleveron 401 Uku keskuse juures

FOTO: Cleveron

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles