Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Põhja-Sakala vald annab kodanikele jagamiseks 40 000 eurot

1 min lugemist
Põhja-Sakala volikogu esimehe Arnold Pastaku (keskel) arvates on kaasav eelarve muutunud ühiskonnas populaarseks ja seetõttu rakendatakse seda ka Põhja-Sakala vallas. FOTO: Marko Saarm

Kui Viljandi linnakodanikele on kaasav eelarve juba aastaid tuttav ning sel moel leitakse rakendus 30 000 eurole, siis Põhja-Sakala vald kavatseb samalaadse rahajagamisviisi kasutusele võtta esimest korda ja annab selleks 40 000 eurot.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

«Ega sellele olegi otsest seletust. Võib-olla vaadati, et Viljandis on 30 000 eurot, ja mõeldi, et paneme siis pisut rohkem,» vastas Põhja-Sakala vallavolikogu esimees Arnold Pastak küsimusele, miks on seal kaasava eelarve suurus just 40 000 eurot. «See ei ole seotud eelarve üldise suuruse või protsendiga investeeringutest.»

Kaasava eelarve loomist põhjendas Pastak asjaoluga, et selline rahajagamisviis on ühiskonnas populaarseks muutunud. «Minu hinnangul tuleks kõik vallaga seotud probleemid lahendada vallaeelarve kaudu, aga kui tahetakse eraldi kaasavat eelarvet, siis miks mitte,» lausus ta.

03.04.2020 06.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto