Mitu pakki toimetab Cleveron iga kuu klientideni? Miljard, kümme miljonit või miljon?

Kui Cleveroni tarkvaraarenduse osakonna juhataja Indrek Jürgenson (vasakul) küsis publikult, kui palju pakke Cleveroni masinatest iga kuu välja võetakse, sai ta vastuseks väga suuri arve.

FOTO: Elmo Riig

Mitu pakki jõuab iga kuu Cleveroni robotite ja pakikappide kaudu inimesteni? Sellise küsimuse esitas laupäeval Cleveroni akadeemia lahtiste uste päevale tulnud inimestele ettevõtte tarkvaraarenduse osakonna juht Indrek Jürgenson.

"Miljard!" kõlas esimene pakkumine rahva seast.

Vastus pani Jürgensoni muhelema. "Oleks see vaid nii," lausus ta.

"Kümme miljonit!" oli järgmine pakkumine.

Selle peale tegi Jürgenson nalja: "Poleks vist pidanud küsimagi" ning ütles: "Tegelikult on õige 1,2-1,3 miljonit pakki."

Kõige olulisem probleem, mida Cleveron oma masinatega Jürgensoni sõnul lahendab, on inimeste aeg. Ta tõi näite, et postkontoris kulub paki kättesaamisele tihti oma veerand tundi, sest kõigepealt tuleb oodata järjekorras ja siis täita dokumente. Cleveroni masinate abil saab paki kätte 10–15 sekundiga.

"15 sekundit võrdluses 15 minutiga ja paneme siia juurde pakkide arvu," jätkas Jürgenson. "See tähendab, et me anname inimestele iga kuu 26 aastat vaba aega."

Cleveron on kogu maailmas müünud 2200 pakkide väljastamise masinat. Neist pooled on pakirobotid, mis on kasutusel maailma suurimas kaubandusketis Walmart. Sellele poeketile järgneb Cleveronilt ostetud masinate arvult Soome postifirma Itella enam kui 500 pakikapiga.

Tagasi üles