Kaks Viljandi õpilasfirmat pretendeerivad Eesti parimaks

Susle on vormidega tükeldatud kook, mis on kaetud söödava vahvlipaberiga. Paberile on trükitud pilt.

FOTO: Kuvatõmmis

Järgmisel nädalal, 8.-9. mail, selgitatakse juba 24. korda välja Eesti parim õpilasfirma. Kandidaatide seas on ka kaks Viljandi gümnaasiumi õpilasfirmat oma toodetega. Susle kandideerib söödava puslega ja La'Bio huulevõietega. 

Tänavu võistleb parima õpilasfirma tiitlile 24 õpilasfirmat 14 koolist üle Eesti. Enne kui kõikide finalistide seast selgub parim, oodatakse kõiki huvilisi võistlejatega tutvuma ja oma lemmiku poolt hääletama. 

„Sellel aastal oleme oma võistlusega inimestele eriti lähedale tulnud, sest neljast voorust koosneva finaalvõistluse üks põnevamaid osasid ehk stendivoor toimub Solarise keskuses, kus kõik õpilasfirmad on oma toodete ja teenustega väljas ja ootavad kõiki oma müügistendide juurde,“ selgitas võistlust korraldava Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor. Stendivoor on kolmapäeval, 8. mail kella 16–19 Solarise keskuses.

Võistlus jätkub järgmisel päeval osalejatele lavaesinemiste ja žüriivestlustega Kumus ning õhtusel galal kuulutatakse välja Eesti parim õpilasfirma. Võitjal on au sõita Eestit esindama Euroopa parima õpilasfirma võistlusele, mis tuleb sel aastal Prantsusmaal. Eesti õpilasfirmad on rahvusvaheliselt võistluselt esikoha koju toonud juba kolmel korral ning mitmel korral ka eriauhindu ja pjedestaalikohti.

Sel õppeaastal on registreeritud üle Eesti 400 õpilasfirmat, millest 42 kandideeris ka finaalvõistlusele.  

Tagasi üles