Lõkkepatrull leidis järelevalveta ja ohtlikult suuri lõkkeid

Päästeamet tuletab meelde, et kulupõletamine on keelatud aasta läbi.

FOTO: Marko Saarm

Möödunud nädalavahetusel tegi päästeamet üle Eesti lõkkepatrulle, nõustades ja suunates inimesi tuleohtlikul ajal ohutult käituma.

Päästjad tuvastasid peaaegu 50 ohtlikku lõket, mida tuli kustutada. Päästeameti pressiesindaja Riin Oeselg ütles, et Viljandimaal kontrolliti 38 lõket. Kolme lõkke juures polnud esmaseid kustutusvahendeid.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul läksid patrullid igati plaanipäraselt. "Peamised probleemid, mis päästjad tuvastasid, olid tingitud inimeste hooletusest: järelevalveta jäetud ja ohtlikult suured lõkked ning esmaste kustutusvahendite puudumine," rääkis Tähe. Ta lisas, et tähtis ei peaks olema lõkke suurus, vaid selle ohutus ning mõnusa meeleolu loomiseks piisab ka väikesest lõkkest.

Kontrollidest hoolimata oli möödunud nädalavahetusel mitu metsa- ja maastikupõlengut. Üks suuremaid põlenguid, mida päästjatel nädalavahetusel kustutada tuli, oli pühapäeval Võru vallas, kui hoonetele liiga lähedale tehtud suurest ja halvasti valvatud lõkkest lendas säde vanale lautküünile ja tuld võttis kõrval oleva sauna katus. Teine õnnetus oli laupäeval Põhja-Pärnumaa vallas, kus päästjate sündmuskohale jõudes tuli sauna räästa alt suitsu. Tulekahju oli ilmselt alguse saanud naabri tehtud lõkkest, kust lendasid sädemed sauna räästasse.

Lisaks ohtlikele lõketele oli nädalavahetusel 107 metsa- ja maastikutulekahju ehk iga viies asetleidnud metsa- ja maastikutulekahju oli just pühade ajal. Sel aastal on olnud 538 metsa- ja maastikutulekahju, neist 331 on olnud kulupõlengud. Viljandimaal on olnud 17 metsa- ja maastikutulekahju, neist kulupõlenguid 10. 

Päästeamet tuletab meelde, et kulupõletamine on aasta läbi keelatud!

Lõkketegemise meelespea

·Lõket tehes veendu, et lõkkekoht on põlevast materjalist puhastatud, hoonetest piisaval kaugusel ja tule tegemisega ei kaasne ohtu loodusele.
·Lõket tee vaid vaikse tuulega ja tuleohu vältimiseks jälgi tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele, metsale või muule põlevmaterjalile.
·Koduaia lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit.
·Tuleohtlikul ajal peab lõke olema metsast vähemalt 20 meetri kaugusel.
·Väiksema kui ühemeetrise läbimõõduga lõke peab olema vähemalt 8 meetri kaugusel mis tahes hoonest või põlevmaterjali hoiukohast (näiteks puukuurist).
·Suurem kui ühemeetrise läbimõõduga lõke peab asuma mis tahes hoonest või põlevamaterjali hoiukohast 15 meetri kaugusel.
·Lõket tehes hoia käepärast tulekustutusvahend (näiteks ämber veega või tulekustuti.).
·Enne lõkkekohast lahkumist veendu, et lõke oleks täiesti kustunud.

Allikas: päästeamet

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles