Linnuteadja kogus sadakond suvist sulelist kaante vahele

Olav Renno on Eesti ornitoloogiaühingu auliige aastast 1992.

FOTO: Elmo Riig

Teisipäeval kell 17 esitleb Olav Renno Viljandi linnaraamatukogus oma värsket teost "Lugusid Eesti lindudest. Kevad ja suvi". 

"Linnud on eluslooduse silma- ja kõrvahakkavamaid tegelasi," ütleb autor raamatule saateks. "Oma mitmekesiselt värvika sulestiku, erilaadsete kulgemisviiside ja ühest küljest varjamatu, teisalt siiski saladuslikuks jääva käitumise poolest pakuvad nad suurt jälgimishuvi paljudele."

Selles raamatus tutvustab linnuteadja Olav Renno 85 lindu, kes rõõmustavad meid eelkõige kevadel ja suvel. Teiste hulgas saab teada, kelle laul kõlab nagu lüpsihelid öises nõmmemetsas; kus pesitsevad värvikirevad jäälinnud; kuidas sai kiivitaja oma nime ja mille järgi tunned ära piiritaja.

Linnulugusid ilmestavad Arne Aderi ning teiste kohalike loodusepildistajate Eestis jäädvustatud fotod. Veebruaris 87-aastaseks saanud Karkis valla aukodanik Olav Renno on bioloog, ornitoloog ja looduskaitsja kelle sulest on ilmunud sadu teadustrükiseid ja aimeartikleid, lisaks publitsistikat ajalehtedes ning paarkümmend raamatutõlget. 

Kõvade kaantega raamatus "Lugusid Eesti lindudest. Kevad ja suvi" on 240 lehekülge, see ilmus Postimees Kirjastuse kaubamärgi all.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles