Sisukord
Paberleht
Postimees

Rakvere lihatööstuse tootmine muutub keskkonnasõbralikumaks

1 min lugemist
Rakvere lihatööstus võtab šašlõki pakendamisel plastämbrite asemel kasutusele keskkonnasõbralikumad sangadega kotid. FOTO: Anna Aurelia Minev

Ettevõtete keskkonnateadlikkus aina kasvab, kuid endiselt kasutatakse paljude toodete pakendamiseks rohkesti plasti ja kilet. Rakvere lihatööstus võtab nüüd kasutusele tehnoloogia, mis teeb tootmise senisest keskkonnasõbralikumaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nagu ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere, näeb Rakvere lihatööstus Eesti suurima toiduainetööstusettevõttena, et tarbijaid mõjutab ostuotsuse tegemisel üha enam see, kui vastutustundlikult suhtub tootja oma toodete valmistamise ja pakendamise juures keskkonda. Mere sõnutsi on Rakvere lihatööstus ökoloogilise jalajälje vähendamiseks aastaid panustanud tootmisseadmete ja -tehnoloogiate ajakohastamisse ning töötab iga päev selle nimel, et uute toodete valmistamine ja pakendamine oleks võimalikult keskkonnasäästlik. «Toiduainetööstusettevõttena on pakendite valikul meile esmatähtis toiduohutuse tagamine, toote säilimine ja pakendi keskkonnasõbralikkus,» nentis ta.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto