Tudengid koguvad kontserdiga raha epilepsiahaigetele

Reedesel kontserdil esinevad muusikatudengid Margus Kokk, Sandra Eowyn Karu, Carlos Liiv ja Kalev Välk Jr.

FOTO: Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia esimese kursuse tudengid korraldavad reedel kell 18 heategevuskontserdi "Laiv Eid", mille tulu läheb epilepsiahaigete ühingu toetuseks. Kontserti kavandades on nad snitti võtnud 1985. aastal kahel kontinendil teoks saanud mastaapsest "Live Aidist".

Heategevuskontserdi korraldaja Omida Velviste selgitas, et kontsert on osa projektinädalast, millel iga kursus organiseerib esinemise vabalt valitud teemal. "Teised kontserdid on jäänud ehk rohkem ülikooli ruumidesse, aga kuna meie valisime heategevusliku formaadi, räägime sellest laiemalt. See on avatud kõigile linnainimestele, see pole ainult ülikooli publikule," rõhutas ta.

1985. aasta heategevuslikul "Live Aidi" kontserdil esinesid muu hulgas sellised legendaarsed lauljad nagu Paul McCartney, Phil Collins, Led Zeppelin ja Queen. Omida Velviste ütles, et just nende suurte artistide tõttu oli kultuuriakadeemia muusikatudengitel tekkinud soov kontserti omas võtmes jäljendada. "Et võis ise valida, mida ja kuidas esitada, sai see kõikidest valikutest võetud suuresti esinejate tõttu." Velviste ütles, et päris üks ühele kõike jäljendatud pole, kuid näha võib tollaste esinejate omadega sarnaseid kostüüme ja parukaid.

Kontserdil kogutakse annetusi Viljandimaa epilepsiaühingu toetuseks. Velviste ütles, et see on üks vanemaid ühinguid Viljandis ja eesmärk on raske haiguse põdejaid toetada. "Epileptikutel üldjuhul pole ootamatute hoogude tõttu avalikes kohtades mugav olla. Ühingul on oma turvaline koht, kus nad saavad kohtuda. Meie loome kontserdiga ühtekuuluvustunnet ja koostegemise rõõmu."

Kõik ürituses kaasalööjad on kultuuriakadeemia esimese kursuse tudengid, lisaks kultuurikorraldajatele valgus- ja helitehnikud. "Mõte oli ühendada esimeselt kursuselt kõik osakonnad ja teha koos projekt. Kõige suurem panus on muusikaosakonnal," rääkis Velviste.

Kontserdil on korjanduskarp, kuid teha saab ka pangaülekande. Velviste ütles, et lugude vahel tuuakse kaks kontserti nii-öelda kokku: räägitakse, mida tähendas omaaegne Londoni kontsert, aga ka sellest, milleks ja kellele korraldatakse käesolevat "Laiv Eidi".

1985. aastal koguti "Live Aidi" abil Etioopia näljahäda leevendamiseks 150 miljonit naela.

"Laiv Eid" algab kell kuus õhtul Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis ning on kõigile tasuta.

Tagasi üles