Sisukord
Paberleht
Postimees

Kodualevikust üllatava uudise saanud mees hääletas 40 kilomeetri kaugusele valima

3 min lugemist
Saab või ei saa? Valimiskomisjoni arvutil kulus paar minutit, et kinnitada Hugo Õunapuu kuulumist Viiratsi valijate sekka. FOTO: Marko Saarm

Pühapäeval kümmekond minutit enne kella 11 pole Kolga-Jaani valimisjaoskonnas ühtegi valijat, kuid endise vallamaja ees seisab oranžides rõivastes mees, kes üritab end mõnele asulast läbi sõitvale autole hääletada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Mulle öeldi, et ma ei saagi siin hääletada ja minu jaoskond on Viiratsis,» selgitab hääletaja Sakala ajakirjanikele, kes maakonna jaoskondi läbi sõidavad ja valijatega jutule püüavad saada. Viiratsisse jõudmise oli plaani võtnud 53-aastane Hugo Õunapuu.

16 aastat Kolga-Jaanis elanud Õunapuu müüs oma seletust mööda hiljaaegu korteri maha ja elab nüüd samas asulas, aga üürnikuna. Ametlikult ta uude kohta sisse kirjutatud ei ole ning tal polnud aimugi, et ta ei saa enam oma kodukohas häält anda. Valijakaarti talle postkasti ei tulnud, internetti ta eriti kasutada ei mõista ning nii tuligi veidi enne kella 11 talle suure üllatusena, et ta peab hoopis Viiratsisse hääletama sõitma.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto