Marek Tiitsi raport: Tulevik skooris Elvas uhkelt, saagiks siiski viik

Ambitsioonikas esiliigaklubi FC Elva ei ole kerge vastane ühelegi meistriliiga klubile. Ka Viljandi Tulevik skooris männilinlaste vastu treeningmängus uhkesti, ent pidi lõpuks siiski võiduta koduteele asuma.

FOTO: JK Tulevik

Laupäeval Elvas peetud treeningkohtumine Eesti jalgpalli esiliiga klubi FC Elvaga tegi Viljandi Tuleviku klubi peatreenerile Sander Postile mahamängitud eduseisust hoolimata rõõmu. Ta nägi 3:3 viigiga lõppenud kohtumises meeldivalt loovat ründemängu ning kinnitas, et on kõigi meeste panusega rahul. 

Tulevik haaras Nike Arena kunstmurustaadionil mängu oma raudsesse haardesse avavilest alates ning juba kuuendal minutil sahises väljaku peremeeste võrk esimest korda. Tipuründajana algkoosseisu kuulunud kapten Indrek Ilves sai hästi jalga paremääre Rasmus Allese söödu, purjetas palliga trahvikasti ning skooris vastu tõttava väravavahi pingutustest hoolimata külma rahuga. 1:0.

Avaväravale järgnes Viljandi marusurve, kus peaaegu iga rünnak Elva väravale sai ohtlikuks. Illimar Loigo ja Alex Roosalu orkestreerisid Tuleviku kiirrünnakuid, mille tulemusel Indrek Ilves, Rasmus Alles, Kristjan Kask ja Kaimar Saag murdsid Elva kaitsest läbi igas väljakupunktis. Mitut puhku päästis männilinlased halvimast väravavahi hea töö, samuti vedas kollasärke alt pallikontroll otsustaval löögi- või sööduhetkel. Vasakul äärel tegi Elvale peavalu Kristen Kähr, kes võitis järjest palli pärast peetud kahevõitlusi.

Järgmist väravat tuli oodata veerandtund, sündis see lõpuks aga hoopis väljaku teises otsas. Keskkaitses rassinud Janar Õunap koputas Elva ründajale trahvikastis reeglitevastaselt jalgadesse ning põgusa joonekohtunikuga arupidamise järel määras peakohtunik Elvale 11 meetri karistuslöögi. Penaltipunktilt oli täpne Paul-Feliks Frei ja tabloole tõusis 1:1 viigiseis.

Pärast penaltit Elva mäng veidi elavnes, kuid viljandlased surusid üha marulisemalt. Pooltunni täitudes tõusis mängus olude sunnil keskkaitsja rollis olnud Alex Roosalu pika soologa kaitseliini sügavustest rünnakule ja andis seejärel hea passi Ilvesele. Too pääses taas Elva väravavahiga silmitsi ja taas külma närvi demonstreerides skooris ta teist korda. 2:1.

Vaid kolm minutit hiljem kombineerisid omavahel hästi Kaimar Saag ja Rasmus Alles. Nende eeltöö tulemusena leidis end üks-ühele-olukorrast Elva väravavahiga Kristjan Kask. Tema löök kopeeris Indrek Ilvese avaväravat: täpselt samast kohast, täpselt samasuguse nullnurga alt tagumise väravaposti kõrvale veerenud pall tegi skooriks juba 3:1.

Teise poolaja esimestel minutitel tundus, et kõik läheb sama rada, kuid treeningmängule kohaselt tegi peatreener Sander Post palju vahetusi ning viljandlaste mängurütm kadus peagi sootuks. Ründekolmandikus palli pidama saamisega tekkis üha enam raskusi ning Elva mehed pääsesid ühtelugu Viljandi kaitsjate eest jooksu.

64. minutil tuli karistus, kui Elva viis vasakult äärelt palli kiirelt üles. Sealt toimetati see omakorda Viljandi trahvikasti, kus Markus Lokk sellele hästi vastas oli ja männilinlaste kaotusseisu minimaalseks vähendas.

Kaotusseisust väljarabelemist ei tulnud Elval enam samuti kaua oodata. 73. minutil keeras ründaja end hästi Tuleviku äärekaitsjate pealt maha ja murdis kasti, kus Kristjan Kask ta reegleid rikkudes murule kukutas. Teist Elva kasuks määratud penaltit läks lööma Tarvo Timm ega eksinud temagi.

3:3 viigiseisus muutus mäng järelejäänud minutite vältel kohati päris füüsiliseks, kuid skoori enam kumbki meeskond teha ei suutnud. 

Viimase hooajaeelse treeningmängu peab Viljandi Tulevik tuleval reedel kell 14 Tallinnas Infoneti hallis Narva Transiga.

Peatreener Sander Posti kommentaarid

Mängust: «Lõime rünnakul palju võimalusi, tõesti palju, aga pisut palju jäi löömata. Olen esimesel poolajal nähtuga väga rahul. Ääred toetasid rünnakut hästi, tõusime kaitsest rünnakule kiiresti ja loogiliselt. Kokkuvõttes pole mul tegelikult suuri etteheiteid ka kaitseliinile tervikuna, sest penaltid sündisid individuaalsetest eksimustest, mis on treeningmängus ja sellises ettevalmistusfaasis normaalne. Selge on, et teisel poolajal rütm kadus, pallid ei jäänud ette pidama ja kaitsesse tekkisid augud. Täna oli meil puudu palju põhimehi: Tanel Lang, Rainer Peips, Mark Edur, Lauri Elur ... Kõik varumehed pidid oma minutid saama ning äravajumine oli oodatav. See on meie koosseisu juures paratamatu.»

Taktikast: «Me oleme saanud tänavu palju teooriatunde teha ja on näha, et sellest on abi olnud. Mehed said suures plaanis hästi aru, mida ja kuidas peame tegema. Arvestades teooria- ja praktikatundide arvulist vahekorda teooria kasuks, olen rahul sellega, kuidas tunnis õpitu platsil ellu viidi.»

Hea mängu teinud Rasmus Allesest: «Rasmuses on sisu, tal on hea tehnika ja näen temas potentsiaali. Ta võtab talle edastatavat infot trennides hästi vastu ja realiseerib õpetussõnad väljakul edukalt. See on ka põhjus, miks ta meeskonda kuulub.»

Kas Indrek Ilves alustab hooaja esiründajana? «Jah, Indrek on praeguse seisuga meeskonna esiründaja. Ta on jõuline, hea vaistuga. Tipuründaja positsioon ei ole talle võõras ning ta on treeningmängudes palju väravaid löönud, samas loonud ka palju väravavõimalusi kaaslastele.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles