Ratsanikud proovisid takistussõidus hobuste hooajaeelset vormi

Heimtalis toimunud treeningvõistlusel said võistlusele esimesena need ratsanikud koos hobustega, kelle parkuuri kõrguseks oli 60 sentimeetrit.

FOTO: Elmo Riig

Heimtalis asetleidnud takistussõidu treeningvõistluste ligi 50 stardis astus publiku ette ratsanikke, kellele seatud takistuste kõrgus oli 60 sentimeetrit, kuid näha sai ka neid, kes toimetasid poole kõrgemate takistustega parkuuris.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esiti pääsesidki rahva ette need, kel tuli ületada kõige madalamaid takistusi. Võistluste eestvedaja Annika Toomla sõnul olid paljud väikesed osalejad seda mõõduvõttu juba ammu oodanud, et saaks oma oskusi ja hobust katsetada. Kõige noorem osaleja oli pelgalt üheksa-aastane Grete Triisa, kes juhtis oma hobuse puhtalt kõigist üheksast takistusest üle. Kuid oli ka veidi jäärapäisemaid võistlusloomi. Näiteks poni Tiffani ei soovinud sel päeval sugugi oma ratsaniku Triin Porohoviga koostööd teha. Kui suure meelitamise ja oskusliku ajamise peale oligi esimesest takistusest üle hüpatud, siis teise takistuse ees tõrkus Tiffani kindlameelselt. 

«See 60 sentimeetrit on täitsa suur takistus neile ponidele ja noortele võistlejatele,» nentis Toomla.

Tagasi üles
Back