Sisukord
Paberleht
Postimees

Filmiarvustus. Värvilise elu ilu

2 min lugemist
Pianist Don Shirley (Mahershala Ali, pildil paremal) aitab autojuhil Tony Lipil (Viggo Mortensen) abikaasale tundeküllast kirja kirjutada. FOTO: Forum Cinemas

Kõlab ehk uskumatult, aga ka minu noorusajal oli nii mõnelgi leibkonnal kodus arvuti. Ta küll võttis toas peaaegu sama palju ruumi kui tugitoolis tukkuv vanaisa ning tarbis poole rohkem voolu kui tööstuslik mahlapress, aga praetaldrikusuuruse disketi abil sai tolle masina sundida käivitama «Tetrise»-nimelise mängu. Teate küll, need värvilised kuubikuvirnad ja Nõukogude programmeerija seltsimees Aleksei Pažitnov, kes toonase hittmeelelahutuse loomise eest isegi pakki viinereid välja ei teeninud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õigele kohale langevad klotsid oli lummav, rahustav ja omamoodi naudingut pakkuv elamus. Ei teagi nüüd, kas süüdistada aastakümneid hiljem kärgatavaid pedantsusplahvatusi tolle mänguga või geenidega, aga fakt on see, et ka üldisemalt hindan praeguses ajas terviklikkust kõiges, mis mu teele satub. Samamoodi kinos. Jah, tihtilugu tuleb pettuda, kuid hetked, mil võimas elamus välgunoolena kehast läbi torkab, on selle võrra väärtuslikumad. Praegu kinodes jooksev «Roheline raamat» («Green Book») on kindlasti üks neist hästi õnnestunud klotsiladumistest.

07.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto