Oodatakse Viljandimaa vapimärgi kandidaate

Viljandimaa vapimärk

FOTO: Viljandimaa Omavalitsuste Liit

Viljandimaa omavalitsuste liit ootab Viljandimaa  vapimärgi kandidaate, ettepanekute esitamise tähtaeg on 29. jaanuar.

Vapimärk on Viljandimaa kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega silmapaistvalt kaasa aidanud maakonna arengule. Vapimärgi asutas Viljandi maavalitsus Eesti Vabariigi 85. aastapäeva auks. Seni on vapimärgi pälvinud 16 Viljandimaa väärikat inimest. Esimene neist anti kodu-uurija Enno Piirile, eelmisel korral pälvis selle pikaaegne avaliku võimu teostaja Tarmo Riisk.

Ettepaneku vapimärgi andmiseks võivad teha kõik inimesed ja organisatsioonid. Taotlus peab olema kirjalik, vabas vormis ning eraldi blanketti selleks vaja ei ole. Kirja tuleb panna kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja esitaja andmed.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse kirjalikult omavalitsuste liidu postiaadressil Vabaduse plats 4, 71020 Viljandi või e-posti aadressil vol@vol.ee sõnaga "Vapimärk".

Viljandimaa vapimärgi andmise otsustab selleks moodustatud õukogu. Vapimärk antakse pidulikult kätte 23. veebruaril Viljandimaa omavalitsuste liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku korraldataval vastuvõtul, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 101. aastapäeva.

Vapimärk on kuuest kuldsest viljapeast koosnev täht, mille peal on Viljandimaa vapp. Märk on valmistatud juveelihõbedast prooviga 925 kraadi. Viljapead on reljeefsed, kaetud puhta kullaga. Vapikilp ja kotkas on hõbedast, viimistletud läbipaistva kuumemaili ning kuldamisega.

Viljandimaa vapimärgi statuut on Viljandimaa omavalitsuste liidu veebilehel www.vol.ee.

Tagasi üles