Sildid juhatavad töötukassa uude asukohta

Kabiini number 7 nõustamisele pääsemist oodanud mees tunnistas, et ehkki eelmisel kohtumisel oli nõustaja talle rääkinud büroo uuest asukohast, oli autopiloot ta ikka vanasse kohta viinud. Silt eemise kontori seinal juhatas ta õigele teele ja siis leidis ta uue koha juba hõlpsasti.

Viljandi töötukassa töötab teist nädalat Uku keskuse hiljuti valminud juurdeehitises. Välisuks on parkla poole ning liftiga saab sõita otse teenindussaali. Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks on põrandal reljeefne riba ning trepiastme äärel jalaga tuntavad punnid. 

Kõik on uus, värske ja moodne. 

Töötukassa Viljandi büroo juhataja Merit Laan ütleb, et ruumipuuduse leevenemise kõrval on tähtsal kohal ka privaatsuse küsimus. "Varem võis juhtuda, et tervisest rääkides vastati kogemata naabertoolil istuja eest," selgitas juhataja eraldi bokside vajalikkust.

Lisaks väiksematele koosoleku- ja nõustamisruumidele on õppeklass, kus tehakse koolitusi. Merit Laan ütleb, et tavapäraselt on rühmas 16 inimest, ent ruumi mahub vajaduse korral ka kuni 30 inimest. 

Tagasi üles
Back