Haridusminister Mailis Reps: Eestis on väga head ja kohanemisvõimelised õpetajad

konverents

FOTO: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps arutles laupäeval Viljandis Ugala teatris kongressil «Inimese areng ja õppimine Eesti kultuuris» hariduse ja kultuuri vahekorra üle. Üheskoos kultuuriminister Indrek Saarega räägiti tulevikuväljakutsetest, digiühiskonnast ja rahastamisest. Reps kinnitas, et tulevikuühiskonna üks alustala on Eesti väga head ja kohanemisvõimelised õpetajad.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Tahan õpetajatele ühelt poolt öelda, et jätkake samas vaimus, sest meil on tegelikult kõik hästi. Kuid teisalt on ühiskondlikud muutused paratamatud ja pidevad ning meie suurepärases korras haridussüsteem peab praeguse seisu hoidmiseks pidevalt kohanema. Seega tuleb hoolikalt läbi mõelda, milliseid muutusi me tulevikus vajame, et praegune hea seis saaks jätkuda,» kõneles Mailis Reps. «Meie õpetajad alustavad ju laste kasvatustööga maast madalast. Näiteks on meil õpetajale pedagoogilise kõrghariduse nõue juba lasteaias, mis on maailmas erakordne.»

Reps nentis, et muutused on paratamatud. Ta tõi näite Rootsi koolisüsteemist, mis ei ole muutunud ega ole praegu parimas seisus.

Tagasi üles