Tuleviku jalgpalliklubi lõpetas hooaja rekordite purustamisega

Tuleviku esindusmeeskonna lõppenud hooaja üheks kõrghetkeks oli juulis, folgireedel linnastaadionil peetud kõrgliigakohtumine, kus Tallinna Kalevi vastu 0:2 kaotusseisust 2:2 viik välja võideldi. Tagantjärele võibki öelda, et just see kohtumine otsustas ka tõsiasja, et amatööridele toetuv Tulevik edestas jõuliselt raha ja välismängijate toel meistriliigasse naasnud kalevlasi ka kogu hooaja lõikes. Fotol meeskonda läbi hooaja vedanud kapten Indrek Ilves.

FOTO: Marit Stepanova

Laupäeval viimast korda murule jooksnud jalgpalliklubi Tulevik esindusvõistkonnad tõmbasid joone alla 2018. aasta jalgpallihooajale. Nii mees- kui naiskond võttis vastu kaotuse, ent sellest hoolimata läheb lõppenud hooaeg ajalooannaalidesse kirja klubi edukaimana.

Tuleviku mehed sõitsid Premium-liiga viimaseks vooruks Paidesse, et kohtuda sealse Linnameeskonnaga. Kui samal ajal Tallinnas aset leidnud kahes kohtumises Nõmme Kalju ja Narva Transi ning FCI Levadia ja FC Flora vahel oli kaalul ei enam ega vähem kui meistritiitel ja miljon eurot, siis Paide vastasseis Viljandiga ning Tartus toimunud lahing sealse Tammeka ja Tallinna Kalevi vahel pidid otsustama liigatabeli viienda kuni kaheksanda koha omaniku. Just nii tihe oli rebimine, sest tabelis üksteise kannul olnud Tammeka ja Paide pretendeerisid kohtumiste eel viiendale, võitluspaar Viljandi ja Kalev aga seitsmendale kohale.

Paidest hakkas väga kiiresti halbu uudiseid tulema. Juba neljandal minutil viis Sander Sinilaid võõrustajad ette ning poolajapausiks oli Linnameeskond Indrek Ilvese omaväravast ning Yann Michael Yao tabamusest 3:0 ees. 73. mänguminutil viis Henri Välja Paide juba nelja väravaga juhtima ning Kristen Kähri hooaja seitsmes tabamus kolm minutit hiljem andis Tulevikule vaid lohutust pakkuva auvärava.

Paidest tuli koduteele asuda küll 1:4 kaotusega, et aga Tartus alistasid väljakuperemehed tammekalased Tallinna Kalevi 2:1, tähendas see, et Tuleviku mehed suutsid juba sügisvooru algul kättevõideldud seitsmendast kohast ühepunktilise eduga kinni hoida ning hooaega suurte plaanide ja suure raha toel alustanud Tallinna Kalevi selja taha jätta.

Seitsmes tabelirida tähistab iseseisva Viljandi Tuleviku ajaloo parimat saavutust kõrgliigas ning kui lisada selle kõrvale ka juba kaks vooru varem püstitatud hooaja punktirekord (29), võib peatreener Sander Posti hoolealuste hooaja igati kordaläinuks lugeda.

Esindusmeeskonna heale aastale lisab suhkrut ka tribüünidel aset leidnu. Mitte kunagi varem ei ole linnastaadionil meie linna jalgpalliklubi tegemisi tunnistanud nii palju inimesi korraga: juulikuus püstitati publikurekord 633 pealtvaatajaga, lisaks suudeti veel kolmel korral hooaja jooksul tuua korraga tribüünidele üle 400 inimese. Hooaega jäävad kaunistama mitu ilusat võitu ja raevuka mänguga väljavõideldud viiki, samuti klubikogukonna üheshingamine ja vägiteod, mis pälvisid Sakala veergudele jõudmise kõrval korduvalt ka üleriigilise meedia tähelepanu.

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond pidas eile õhtul Tartus oma teise kohtumise, kus püüti piletit meistriliigasse. Esimeses kohtumises koduväljakul hoiti valdavas osas mängus üheväravalist eduseisu, kuid varasema suure meistriliiga kogemusega tartlannade vastu ei suudetud lõpuks siiski enamat 1:2 kaotusest. See tähendas, et Tartus peetud korduskohtumisele mindi vastu teadmisega, et vaja on vähemalt kolmeväravalist võitu.

Paraku tegid kogenud Tammeka naised asjad selgeks juba esimese poolajaga, kui Cathy Pärnamets ja Renate-Ly Mehevets oma tabamustega 3:0 eduseisu tartlannade raudsesse haardesse võtsid. Et teisel poolajal väravaid ei löödud, sai selgeks, et end tänavusel hooajal jõuliselt ületanud ning võimsat minekut näidanud Viljandi ja Suure-Jaani naised jätkavad esiliigas ka uuel hooajal ning Tammeka omakorda tagas jätkamise meistriliigas. Kurvastamiseks aga põhjust ei ole, sest Tulevik TV hooajalõpusaates "Finiš!" ütles naiskonna peatreener Sergei Vassiljev, et ehkki meistriliigapiletit minnakse püüdma täie keskendumisega, on selge, et nii noore koosseisuga nagu naiskonnal tänavu kasutada oli, imesid ei tee: keskmiselt 17–19-aastase keskmise vanusega naiskond mängis tänavu oma võimete lae piiril.

Järgmiseks hooajaks ootab Vassiljev tagasi mitut kogenud mängijat ning loodab panna esiliigas maha uued märgid ja mängida meistriliigas kõrgemate kohtade ja miks mitte ka meistriliiga otsepääsme nimel.

Viljandi Tulevik läheb nüüd, pärast 30. novembril Sakala keskuses peetavat hooaja lõpugalat puhkusele ning võistkondadest jääb Viljandi jalgpallilippu kuni kevadeni kandma ainult Tuleviku harrastajate meeskond, kes on juba alustanud saalijalgpalli rahvaliiga hooajaga. Esimeses kohtumises alistati kodusaalis FC Elva meeskond 5:4, eile Põltsamaal aset leidnud kohtumises võeti Põltsamaa Spordilt vastu 2:5 kaotus. 24. novembril võõrustatakse Viljandis Mulgi FC esindust. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles