Tulevik väisas oma lüpsilehma

Alvar Loog
, toimetaja
Viljandi jalgpallimeeskond kohtub juba homme kell 13 koduväljakul Tartu Tammekaga. Foto: Marko Saarm / Sakala

Viljandi Tuleviku jalgpallimeeskond lõpetas Eesti meistrivõistluste kolmanda ringi läinud laupäeval kodumurul saadud 0:4 kaotusega Tallinna Levadiale ning alustas viimast ringi kolmapäeval 2:0 võiduga võõrsil Tallinna Kalevi üle.

Meeskonna mängupilt – ja otsapidi ka tulemused – on andnud viimastes voorudes põhjust rõõmustamiseks ja rahuloluks. Loobutud on «bussiparkimisest» ning tehtud õnnestunud katseid viljelda pallivaldamisele orienteeritud mängu.

Levadia sai Tuleviku vastu juhtvärava kirja juba seitsmendal minutil, kui Dmitri Kruglovi nurgalöögist antud palli suunas peaga postide vahele Roman Debelko. Tulevik püsis avapoolajal ilusasti mängus ja oli 29. minutil lähedal viigiväravalegi, ent Levadia väravavaht Sergei Lepmets jäi Kristen Kähri mõnelt meetrilt tehtud löögile ette.