Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Juhtkiri. Õhina põhi

2 min lugemist
Sakala logo FOTO: Sakala

Viljandi aastapäeva tähistatakse sel sügisel tunduvalt vaiksemalt kui viimasel ajal tavaks. Ei ole esinduslikku kontserdiprogrammi pakkuvat «Viljandi Music Walki», tänavaturgusid ega rattaüritust «Tour d’ÖÖ». Üht-teist tuleb muidugi nüüdki, kuid kaugeltki mitte selles mahus ja kirevuses, nagu linlased on harjunud. Heade asjadega harjutakse ikka ruttu.

Tellijale

Viljandi sügisese sünnipäeva, aga ka hansapäevade võlu on olnud suuresti selles, et tõuked igasugusteks vahvateks ettevõtmisteks on olnud õhinapõhised. Osaliselt võib selle taga näha üleüldist kogukondliku liikumise küpsust, osaliselt rahvusvahelistest hansapäevadest saadud inspiratsiooni ja osaliselt ka eelmise meeri, linna mainet ja kultuurielu tähtsustanud Ando Kivibergi ärgitust. Igal juhul oli ühtäkki Viljandis terve hulk inimesi ja seltskondi, kes võtsid vedada nii juhtmeid tamme otsa kui ratturite rivi öistel tänavatel.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto