Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Viljandi sünnipäevapeo kava kuivab kokku

2 min lugemist
Viljandi sünnipäeva osaks on saanud pühapäevane pika laua piknik, mida on aastate jooksul peetud erinevatel vanalinna tänavatel. Mullu oldi Pikal tänaval, sel aastal kaetakse laud Lutsu tänaval. FOTO: Marko Saarm

Tänavaturud, «Viljandi Music Walk» ja «Tour d’ÖÖ» said mõne aastaga Viljandi sügisese tähtpäeva osaks, kuid saabuval nädalavahetusel tähistatakse linna sünnipäeva ilma nendeta.

Tellijale

«Tour d’ÖÖ» nime kandev ühine rattasõit läbi hilisõhtuse Viljandi oli ära juba augustis ning varasemate sünnipäevade kõige suuremat ettevõtmist, ootamatutes kohtades kontserte pakkunud festivali «Viljandi Music Walk» sel aastal ei ole.

Üks selle esimesi eestvedajaid Erki Pruul rääkis, et viis aastat väldanud ettevõtmine sai kunagi alguse lihtsalt oma huvist ja initsiatiivist, kui ta leidis endale Viljandis töötades mõttekaaslased. Üritus otsustati paigutada septembrisse. Hiljem toetas üritust ka linn ja seda hakati pidama koos Viljandi sünnipäevaga. Kui Pruul Tartusse kolis, võtsid korraldamise üle Viljandisse jäänud organiseerijad. Sel aastal on festivali tegemises paus, kuid viimasel kolmel aastal korraldamises kaasa löönud Kris Süld avaldas lootust, et üritus tuleb järgmistel aastatel tagasi.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto