Galerii. Paala järve jooksul osales 500 lapse ringis

Paala järve jooks

FOTO: Elmo Riig

Täna leidis aset 70. laste Paala järve jooks. Korraldajate sõnutsi oli osalejaid 500 ümber. Päikeselisel ja suviselt soojal päeval olid lapsi toetamas vanemad ja vanavanemad, paljudele oli see tervet suguvõsa hõlmav ettevõtmine.

Marge Nöps elas kaasa oma kolmele lapselapsele. Neist 6-aastane Mona kinnitas, et jooksmine meeldib talle väga. Tiina Bogdanov kannustas oma poega  Ralfi, kes oli enne jooksu veidi ärev. «Mina innustan ja lohutan teda,» sõnas naeratav ema.

Poolteist kümnendit tagasi ümber Viljandi järve suurjooksul mitmel korral esikümne kohti noppinud Rivo Subi elas kaasa oma kahele tütrele. «Minu jooksujalga neile antud ei ole, aga see ei olegi oluline,» sõnas ta. Enamik lapsevanematest pidaski saavutatud kohast tähtsamaks laste värskes õhus liikumist ja sportimist. Viljandimaa praost Marko Tiitus oli samuti kaasa elamas oma kahele tütrele. «Osavõturõõm on kõige olulisem, see on alati rahvarohke ja mõnus ettevõtmine. Teisalt, kui üks mu tütar Ingel Madleen sai mõned aastad tagasi linnapealt esikuuikusse jõudmise eest kaela auraha, oli ikka uhke tunne küll,» sõnas Marko Tiitus. Hardi-Sander Luik oli jooksule tulnud oma 3-aastase Johann Sebastiani ja 8-aastase Karl-Sebastianiga. «Mu vanem poeg on hokipoiss ja väle, kevadel oli ta samal jooksul kolmas,» sõnas isa. Oma väiksema pojaga jooksis Hardi-Sander Luik käsikäes nagu paljud teised vanemad tillujooksu 300-meetrisel distantsil. Hiljem oli ta hoogsalt innustamas oma vanemat poega. Õnnelikud lapsevanemad ergutasid oma järeltulijaid stardis, raja ääres ja finišis. Marko Tiitus kiitis Paala järve jooksu korraldajaid väga. «Joosu klubi teeb väga tublit tööd ja peamine on siin vabatahtlik panus, linnalt saadakse vaid  väikest rahalist toetust,» sõnas ta. Tiituse sõnutsi on see jooks linna jaoks väga oluline suurüritus.

Tagasi üles