Pühapäeval on laadamöllu Vastemõisas ja Võhmas

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Mullu tõi laat Vastemõisa palju rahvast.

FOTO: Elmo Riig

Nii Võhmas kui Vastemõisas on pühapäev täis laadamelu. Kohale tuleb rohkesti istikutemüüjaid, aega sisustavad meelelahutajad.

Võhma laat on aiagurmaanide paradiis.

FOTO: Elmo Riig

Võhmas peetakse pühapäeval juba 9. sügislaata Võhma Juurikas kohalikus vabaajakeskuses ja selle ümbruses. Laat avatakse kell 10. Suures saalis on gladioolide ja daaliate näitus ning saab kuulata loengut: «Võrratud gladioolid». Laadal pakuvad oma kaupa tõelised aiagurmaanid, kes on tuntud üle Eesti. Müüakse puude ja põõsaste istikuid, lillesibulaid ja püsililli. Kohal on kitsed ja lambad paitamiseks. Meelelahutuseks mängivad Pärna talu lõõtsapoisid Ain ja Ainar Arula.

Traditsiooniline Vastemõisa laat kestab pühapäeval kohaliku rahvamaja juures kella 10–16. Päeva veab kuldsuu Margus Kastor, tema teeb intervjuusid laadaliste ja müüjatega ning pajatab anekdoote. Keskpäeval esinevad Põhja-Sakala valla lauljad ja tantsijad. Kell 13 kuulutatakse välja suur laada oksjon. Kell 13.30 algavad kogu pere spordimängud: (P)IMEvõrkpall kõigile, täpsusvisked võrkpalluritele ja lastele, «Vastemõisa laada» vaiba kudumine, anekdootide rääkimise võistlus, äraarvamismäng «Rahakassa» ja palju muud. Kell 15 astub ette ansambel Maylis & Boys. Laadal on veel õpitoad ja 10 sendi loterii, mille peavõidu väärtus on 300 eurot.

    Tagasi üles