Juhtkiri. Segadus teadmata ajaks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Sakala logo

FOTO: Sakala

Selleks, et Eesti liiklus oleks võimalikult turvaline, tuleb lisaks kõigele muule hoolitseda ka selle eest, et liikluskorraldus oleks võimalikult selge. See eeldab mitut asja. Näiteks lähtumist põhimõttest, et kui paljud autojuhid kipuvad sama koha peal eksima, siis järelikult ei ole põhjus neis. Õigustused stiilis, et märk selgelt ütleb, keelab, lubab või näitab, on sellisel puhul küünilised. Lõppude lõpuks on ju liikluskorralduse eesmärk tagada kõigi turvaline päralejõudmine, mitte tõestada õnnetuste hinnaga, kui paljud meist on tähelepanematud või puudulike teadmistega.

Ent probleemi tunnistamisest üksi on vähe, kui seda ei asuta lahendama. Niisiis peab segadusttekitav olukord saama mõistliku aja jooksul likvideeritud. Kas või ajutiste võtetega, kui püsivad lahendused lasevad end oodata.

Kui Viljandi külje all Klaassepa ristmikul oleks parempööre ringteelt linna poole ära keelatud, siis oleks seal ka asjakohane märk. Seda ei ole. Küll aga on maas remonditööde eelne märgistus, mis on selgesti näha ning suunab autojuhte pööret teravalt ja vastassuuna ligidalt tegema. Vilunud või meelekindlat sohvrit see ilmselt ei ehmata, aga ohtlikult segadusseajav on olukord sellegipoolest.

Tagasi üles