Õunaaias laotus laiali kirbukas

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Viljandi turu parklas oli varahommikul veel võrdlemisi hõre ning parkimisruumi küllaga, aga nii see kindlasti ei jää. Turumüüjate sõnul läheb õigeks saginaks pärast kella kümmet.

Viljandi turuplatsi vastas, teisel pool autoparklat asuvas õunaaias oli kauplejaid turumüüjatest veidi enam. Seal valmistuti laupäevaseks kirbuturuks. Kella üheksa ajal oli õunaaeda paika sätitud poolsada letti, tekki või riiulit.

Kirbuturg nagu ikka. Osta on võimalik riideid, vanakraami ja käsitööd. Sakala reporteriga olid meelsasti nõus jutustama kõik, kelle poole ta pöördus. Paraku ei õnnestunud kedagi oma nime ütlema keelitada, sestap jäid jutud võrdlemisi anonüümseks.

Mees, kes väitis enda elukohaks Nipernaadi kombel Pärnut ja Viljandit, teatas enesekindlalt, et igale asjale on ostja ja seda, millal üks ese omale uue peremehe leiab, ei või kunagi ette teada. Oma sõnul võrdlemisi sage kirbuturgudel osaleja teatas, et eelistab Pärnule Viljandi vanakraamiturul kauplemist. «Ostjaid ikka liigub ja et kohamaksu siin pole, eelistan siin kaubelda,» teatas vanem mees.

Üks vanakraami pakkuvatest meestest ütles sellise turu olemasolu aga koguni hansalinna tunnuse olevat. «Ostetakse ikka. Huvilisi on muidugi rohkem, kui müüki tuleb, aga see on normaalne asjade seis. Kõige suuremas vaimustuses meie kirbukast on reeglina linna külalised, eriti välismaalased,» teatas ta. «Selliseid kirbukaid peetakse kõikjal Euroopas ning need on igal pool väga menukad. Nii on see ka Viljandis.»

Viljandi õunaaia kributurg rullub suvekuudel lahti igal laupäeval.

    Tagasi üles