Kristjan Johanson teenis olümpiakrossis kulla

Kristjan Johanson teenis alla 14aastaste arvestuses kuldmedali
Kristjan Johanson teenis alla 14aastaste arvestuses kuldmedali Foto: rattaklubi.ee

Eelmisel laupäeval Rakkes peetud Eesti noorte maastikuratturite olümpiakrossi meistrivõistlustel sai Viljandi klubi noormees Kristjan Johanson alla 14aastaste arvestuses kuldmedali.

Viljandlane suutis 56 ratturi osavõtul 14,4kilomeetrisel raskel rajal peetud võistlusel edestada oma lähimat konkurenti viie sekundiga. Eesti meistri medali pälvinud ratturi keskmiseks kiiruseks arvutati raskel ja tehnilisel rajal 22,9 km/h.

Viljandi rattaklubi sportlastest teenisid meistrivõistlustel hõbemedali juunioride sekka kuuluv Josten Vaidem ja N-16 arvestuses kaasa teinud Kärolin Varblane.

M-18 võistlussõidule startis 24 meesjuuniori, 23sekundise eduga pälvis viljandlase ees kuldmedali Krister Raudsepp klubist CFC. Tütarlaste N-16 klassis teise koha teeninud Kärolin Varblasel oli rajal viis konkurenti, ainsana suutis temast kiirem olla tartlanna Sirje Lepik.

Viljandi rattaklubi sportlastest mahtusid meistrivõistlustel kümne parema sekka veel Greg Hallop klassis M-16 ning Reelika Varblane N-14 arvestuses — mõlemad said seitsmenda tulemuse.