Toimetulekukoolid pidasid olümpiapäeva

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

12—15-aastased poisid stardivad 400 meetri jooksule.

FOTO: Erakogu

24. mail leidis Viljandi linnastaadionil aset toimetulekukoolide olümpiapäev.

Intellektipuuetega noorte spordiüritus «Olümpiapäev» sai alguse 2006. aastal Viljandi Kaare koolist. Tänavu jõudis selle korraldamise järg ringiga siia tagasi.

Üritus on muutunud traditsiooniks ja leidis aset juba kuuendat korda. Ka osa võtvaid õppeasutusi oli kuus: Kaare, Lahmuse, Ämmuste ja Urvaste kool, Päinurme internaatkool ning Türi toimetulekukool.

Päikselisel 24. mail olid avatseremooniale sportlasi tervitama tulnud Viljandi abilinnapea Ardo Agasild ja Kaare kooli direktori kohusetäitja Marika Hiie. Silmailu pakkusid Viljandi spordikooli rühmvõimlejad Urve Tamme juhendamisel. Näpunäiteid jagas sportlastele võistluse peakohtunik Aili Müür.

Kogu olümpiapäeva juhtis maskottjänes Silver, kes innustas õpilasi jooksma, hüppama ja palli viskama. Temalt kuulsime ka vahetuid reportaaže ja intervjuusid nii võistlejate, juhendajate, pealtvaatajate kui kohtunikega.

Jänes Silver tegi õpilastega kaasa kõik alad: pendelteatejooksu, 60 meetri jooksu, kaugushüppe ja palliviske. Viimaseks alaks, 400 meetri jooksuks, oli osavõtjate hulgas märgata väsimust, aga sportlased andsid endast parima ja pingutasid finišini.

Võistluste kulg oli tempokas ja ladus. Näha võis tublisid sooritusi, näiteks Ämmuste koolis õppiv Meelis Grigorjev saavutas 12—15aastaste laste vanuseklassis kaugushüppes esikoha tulemusega 5,2 meetrit. Lahmuse kooli õpilane Rogers Saali palliviske võidutulemus oli samas vanuseklassis 53 meetrit.

Olümpiapäeval lõid kaasa Valuoja kooli seitsmenda klassi õpilased, kes abistasid Kaare kooli õpetajaid kohtunikutöös. Ka Viljandi linnastaadioni meeskond andis võistluse õnnestumiseks oma panuse.

Loodame, et olümpiapäeva traditsioon jätkub, sest üritus tõi noortele sära silma. Korralduse teatepulk anti pidulikult edasi Urvaste koolile.

Tagasi üles