Viljandlanna tutvustab uut luulekogu

Luulekogu «Laulud kodumaale» on lugemiseks valmis.

FOTO: Repro

Viljandlanna Reet Postil on trükist tulnud uus luulekogu pealkirjaga «Laulud kodumaale». Ta tutvustab seda huvilistele 13. juunil kell 18 Viljandi Jaani kirikus ja 15. juunil kell 17 Viljandi raamatukogu galeriis.

Mõlemat õhtut juhib maagümnaasiumi õpetaja Külliki Asu. Autor räägib teose valmimisest ja loeb luuletusi. Õhtut ilmestavad laulu ja pillimänguga üliõpilased Karmela Tennemaa ja Teet Kaur.

Autor on «Laulud kodumaale» jaotanud endis- ja nüüdislauludeks. Esimeses osas on ta kirjutanud pühenduse Stockholmi Esto-päevadele, taasvõidetud oma riigile ja priiusele, kaunile Viljandile ja mitmele lahkunud kaunishingele.

Nüüdislauludest jääb pilgu alla «Unustatud Ilissa», mis on valminud Ado Reinvaldi kodukohas käimise järel: «Tulija rõõmuks / metsikus aias / õitseb / ära-unusta-mind-lill.»

Ta on luuletanud ka Vene-Gruusia sõja, Pilistvere kivikangrute juures võidutule leegitsemise, laste laulu- ja tantsupeo ning teistel kodumaa-armastusega seotud teemadel. Aga ka sellest, et «Saja, sume / suveöö vihm, / värskenda vaevatud / maad».

Luulekogu on toimetanud Anne-Mari Alver ning fotod on teinud ja kogu kujundanud Lea Sõmer.

Varem on Reet Post avaldanud luulekogud «Palju tähti», «Aoeelsed laulud», «Kaksteist lille» ja «Hilissuvi», kaks heliplaati klassikalise klaverimuusikaga, kaks plaati Nikolai Baturini luulega ning luuleplaadi «Sinule».

Tagasi üles
Back