Koosseis kisendab täienduste järele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Tuleviku peatreener ja meeskonna ainuke tõeline playmaker Sander Post vahetab karikamängus Maardu Linnameeskonna vastu end kaotusseisus lõpuminutiteks platsile.

FOTO: Alvar Loog

Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi esindusmeeskonna tänavune hooaeg on jõudnud täpselt poole peale. Seljataha jääb kolm ja pool kuud kohutavat kangutamist, mis on olnud poolehoidja silmale kole vaadata ja südamele raske kanda.

Julgen spekuleerida, et kui juuli jooksul meeskonna komplekteerimise koha pealt midagi drastilist ette ei võeta (tundub ilmne, et täiendust oleks vaja igasse liini), on hullem tõenäoliselt alles ees. Järjekordne tõestus, mis peaks mõjuma häirekellana, oli meeskonna pühapäeval võõrsil karikavõistluste 1/64-finaalis Maardu Linnameeskonnaga peetud kohtumine, mis andis tulemuseks igati väljateenitud 0:3 kaotuse. Tulevik jäi oma üks liigatase madalamal kaasategevale vastasele selgelt alla mänguliselt, taktikaliselt ja ka psühholoogiliselt.

Viljandi esindusmeeskonna praegune mängupilt on – kui laenata kujundit Juhan Liivilt – nagu haige tiivaga lind. Kui üle-eelmisel aastal võitis ta oma lennuka ja resultatiivse mänguga esiliiga ning mullu tegi meistriliigas suhteliselt korralikke mänge, võites sealhulgas Levadiat ning viigistades Flora ja Infonetiga, siis nüüdseks on ta mitme põhjuse koosmõjul (kaks peatreenerivahetust, muudatused koosseisus) minetanud peaaegu täielikult võime mängida ründavat, resultatiivset ning taktikaliselt palli valdamisele orienteeritud jalgpalli.

Tagasi üles