Ugala alustas uus­lavastuse prooviga

Ugala valmistub sügiseks. Lavastaja Ringo Ramul toob lavale tavatu armuloo.

FOTO: Heigo Teder

Esmaspäeval algasid proovid Ugala 99. hooaja teise uuslavastusega «Tähtede seis», mille autor on briti näitekirjanik ja stsenarist Nick Payne. 2012. aastal Evening Standard Theatre Awardsil parima näidendi preemia võitnud «Tähtede seisu» toob lavale Ringo Ramul. Mängivad Kadri Lepp ja Janek Vadi.

Tellijale

Tavapäratu armastuslugu lubab vaatajal heita pilgu kahe inimese, Marian­ne’i ja Rolandi elukäigu võimalikele variatsioonidele, kus kõik sõltub valikutest. Elu muutvatest otsustest. Aga kui sageli teame ise otsuseid tehes, et neist sõltub terve meie ülejäänud elu? Milline oleks elu olnud, kui oleksime läinud sellele grillipeole, kuhu meid aastate eest kutsuti?

Lavastaja Ringo Ramul tõdeb, et on oma elus palju mänginud mis-siis-kui-mõttega. «Mis oleks saanud, kui ma oleksin õppinud ülikoolis mõnda teist eriala? Mis siis, kui ma oleksin ikkagi selle armastuskirja teele pannud? Või kui ma poleks sellest rongist maha jäänud? Kuidas mõjutavad väikesed otsused inimese elukäiku suuremas perspektiivis?» filosofeerib Ramul.

Tagasi üles