Sisukord
Paberleht
Postimees

Omanik ei luba kontserti mullu pahupidi keeratud linnamäele

2 min lugemist
Suurejoonelise vabaõhuetenduse tarbeks rajati mullu suvel Lõhaverre suur lava. Selle lammutamine muutis aga linnuseplatsi porimülkaks. FOTO: Marko Saarm

​Eesti hinnatuim kitarrist Laur Joamets, Ivo ja Robert Linna ning kammerkoor pidid algse kava järgi avama juuni keskel Lõhavere linnamäel Suure-Jaani muusikafestivali, aga riigimetsa majandamise keskus ei luba kontserti mulluse «Lembitu» etendustega tagurpidi keeratud platsile.

Tellijale Tellijale

Lõhavere linnamägi jääb vähemalt algaval aastal kõikvõimalikele suurüritustele suletuks, sest eelmisel suvel vabaõhulavastuse «Lembitu» tarbeks rajatud lava ja tribüüni koristamine lõppes kogu ala pahupidi pööramisega. Praegu pole kahju näha, aga lume all on sügavad traktorirööpad ning osaliselt äravedamata ja maasse külmunud ehituspraht.

Seepärast teatas riigimetsa majandamise keskuse (RMK) külastuskorraldusosakonna Lõuna-Eesti külastusala juht Riho Männik Põhja-Sakala vallavalitsusele, et ta ei ole nõus andma 16. juuniks Lõhavere linnuse territooriumile kavandatud muusikafestivali avakontserdile kooskõlastust. Ilma RMK loata aga platsi kasutada ei saa.

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto