Viljandlased tegid välisturniiridel medalit väärt tegusid

Paul Martin Künnapuu teenis Soome lahtistel U-18 vanuseklassi meistrivõistlustel pronksi. Foto: Erakogu

Viljandi spordikooli judokad Paul Martin Künnapuu ja Kristel Naelso naasid piiri tagant kaalukate medalitega: Künnapuu teenis Soome noorte lahtistel meistrivõistlustel U-18 vanuseklassi pronksi ja Naelso Läti alla 21-aastaste lahtistel meistrivõistlustel kulla.

Eesti läinud aasta B-klassi judomeister Paul Martin Künnapuu näitas Vantaas peetud tiitlivõistlustel head vormi. Juhendaja Viljar Kannel tõdes, et noorel spordimehel jagus mõõduvõtul nii õnne kui nutikust ja visadust.

Veerandfinaalis kohtus esimest hooaega kaalus alla 73 kg võistlev Künnapuu endast mõnevõrra kogukama Soome noormehe Vili Vehmasega. Ta võitles kõvasti, matši normaalaeg kulges tasavägiselt ning võitja selgitamine läks lisaajale. Seal suutis meie sportlane neljandal minutil vastase jalgadega kägistades alistuma sundida.