Sisukord
Paberleht
Postimees

Peaaegu sajandi vanune apteek sulgeb uksed

2 min lugemist
Viljandis järjepanu 90 aastat tegutsenud apteegi praegune omanik ja proviisor Liina Pääru rääkis, et novembris selgus kurb tõik: tervisekeskus tema apteegi üürilepingut ei pikenda. FOTO: Elmo Riig

90-aastane Viljandi Kesklinna apteek, mis on viimased 20 aastat tegutsenud Viljandi tervisekeskuse ruumides, sulgeb uksed, sest keskuse väljakuulutatud enampakkumise võitis osaühing Benu Apteek Eesti. Eile andsid kõik maja arstid ja õed allkirja Kesklinna apteegi toetuseks.

Tellijale Tellijale

Viljandi Kesklinna apteegi omaniku ja proviisori Liina Pääru rendileping tervisekeskusega lõpeb 20. veebruaril. Keskuse korraldatud enampakkumisel osales kolm ettevõtet.

Pääru sõnade kohaselt on kummaline, et tervisekeskus sõlmib pikaaegse lepingu hulgiketiga nagu Benu, sest kahe aasta pärast peaks olema too oma apteegid võõrandanud. See tähendab, et 1. aprilliks 2020 peab igas apteegis kuuluma enamusosalus ühele selles töötavale proviisorile. Tema hinnangul ei tohiks üleminekuajal seaduse kohaselt hulgiketid uutes kohtades apteeke avada, aga Benu Apteek kavatseb seda teha. 

05.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto